تسلیت درگذشت عالم پرانگیزه و ناشر معارف شیعی جناب حجةالاسلام و المسلمین شیخ علی اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون
درگذشت عالم پر تلاش و پر انگیزه حضرت حجةالاسلام‌ و المسلمین حاج شیخ علی اسلامی رحمةالله علیه بنیانگذار بنیاد بعثت موجب تأثر و تأسف فراوان شد.
آن عالم متعهد و فرهنگ‌دوست یادگاری از والد گرانقدر خویش مرحوم آیةالله حاج شیخ عباسعلی اسلامی بنیاگذار مدارس جامعه‌ی تعلیمات اسلامی، بود که با جد وجهد تمام در پژوهش، بازنگری و بازآفرینی تراث شیعی می‌کوشید و طول عمر با برکت خود ده‌ها عنوان اثر شیعی را با کارهای افزوده بر‌اصل بازنشر داد. آثاری همچون ترجمه‌ی الغدیر، غایةالمرام، الهدایةالقرآنیة الی الولایةالامامیة، عیون الحکم و المواعظ، تفسیر البرهان، تفسیر احسن الحدیث، نفحات الرحمن فی تفسیر القران و.....با تصحیح و تحقیق و یا ویراست جدید آنها را در دسترس جامعه‌ی علمی قرار داد.
اینجانب در نزدیک به سه دهه آشنایی با جناب ایشان، وی را مشتاق به نشر معارف اهل بیت علیهم السلام یافتم که با دلبستگی وافر به ساحت علوی و محبت فاطمی سلام الله علیهما تلاش می‌کرد با نو آوری و ابتکار و تجربه روش های جدید بر اثر بخشی دامنه‌ی کار را حتی به خارج از کشور، مانند کشورهای اروپایی و افریقایی و جمهوری های استقلال از شوروی سابق بگستراند. با آنکه به لحاظ عده و عُدّه در تنگنا بود اما با توکل و امید طرح های خود را پیگیری می‌کرد و لو اینکه نمونه‌ی آن را در اندازه کوچک ارائه کند.
من خود را به واسطه تحصیل در مدارس جامعه‌ی تعلیمات اسلامی وامدار بیت اسلامی به ویژه مرحوم حاج شیخ عباسعلی اسلامی می‌دانم و سابقه‌ی رفاقت و مصاحبت و همکاری در برخی از پروژه های دینی و فرهنگی مانند طرح آفرینش های غدیری و جوانان حیدری ارادت و احترام مرا به این سفرکرده‌ی ولایتمدار مضاعف کرده است.
از درگاه خداوند متعال رحمت و غفران واسعه برای این عالم خدوم و مسؤولیت پذیر و پاداش و شکیبایی به خاندان و خانمان و دوستداران و ارادتمندان ایشان مسألت می‌نمایم. یقیناً خدمات و میراث فرهنگی و دینی ایشان باقیات صالحاتی است که در کنار عبادات و دیگر خدمات خیرخواهانه‌ی ایشان، ذخرالمعاد آن فقید سعید است. انّ الله شاکرٌ علیمٌ و انّه ذوالفضل العظیم.
محی الدین محمدیان
هفدهم دی ماه ۱۳۹۸

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.