تسلیت به مناسبت درگذشت فرهنگی فرهیخته و معلم دلسوز مرحوم غلامحسین حیدری

‌بسم الله الرحمن الرحیم
خبر درگذشت فرهنگی فرهیخته، معلم دلسوز و خادم آستان ملک پاسبان رضوی ،مرحوم مغفور استاد غلامحسین حیدری موجب تألّم و تأسف شد.
آن فقید سعید از علاقمندان و تلاشگران انقلاب اسلامی و باورمند به امام راحل رضوان الله علیه و فرمانبر مقام معظم رهبری بود و با دلسوزی تمام در سنگر فرهنگ و آموزش و تربیت می کوشید.
اینجانب با سابقه بیش از سه دهه آشنایی و چندین سال همکاری نزدیک و همسایگی از او جز پاکی و طهارت روح، خیر خواهی و دلسوزی به نسل جوان و آینده ساز ندیدم و نشنیدم. در وزارت آموزش و پرورش در سنگرهای مختلف از معلمی تا مدیرکلی و معاونت وزارت خدمت کرده بود و گاه با بی مهری از سنگری به سنگر دیگر منتقل شده بود ولی در تمام این جابجایی ها خود را سربازی می دید که باید با تمام توش و توان انجام وظیفه نماید.
بیشترین دغدغه ی خاطر او تربیت معلم بود و واجب ترین هزینه را برای تربیت معلم می دانست و از شهید رجایی خطاب به یکی از معاونان وقت وزارت نقل می کرد که ایشان معتقد بود ”اگر بودجه ی تربیت معلم کافی نبود، باید کت خود را بفروشیم برای تربیت معلم هزینه کنیم.”
خدمات او در خراسان رضوی، استان زنجان، معاونت تآمین و تربیت نیروی انسانی و در معاونت توسعه ی مشارکتها عطش او را برای خدمت فرو ننشاند و بعد از پایان سالهای خدمت رسمی دولتی در سنگر خدمت فرهنگی توقیق خادمی آقا علی بن موسی الرضا علیه آلاف التحیة و الثنا را یافت .طوبی له و حسن مآب
درگذشت این معلم دلسوز و دردمند و برادر گرانقدر را به جامعه ی فرهنگی کشور، به ویژه شاگردان و همکاران ایشان در دستگاه بزرگ تعلیم و تربیت و آستان قدس رضوی و خانواده ی مکرم و فرزندان محترم ایشان تسلیت و تعزیت عرض می کنم. از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و غفران واسعه ی الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسألت می نمایم. امید آن داریم که در جوار بارگاه نورانی حضرت رضا علیه السلام از رأفت و عنایت امام مهربانی ها بهره مند بوده و خداوند به احسان تمام، بنده ی خود را پذیرا باشد. انّه رئوف رحیمٌ
۴/شعبان المظم /۱۴۴۰
محی الدین محمدیان

نظرات

ممنون از استاد محمدیان،اولا
تسلیت عرض می کنم خدمت شما و تمام همکاران آموزش وپرورش
جناب حیدری مرحوم بسیار مرد شریف و دلسوزی بود و انقلابی

خداوند استاد حیدری را رحمت کند ،ایشان زبان روایتگری بسیار گیرایی داشت چه در بیان کرامات رضوی و‌چه گزارش دیدارها و بازدیدهای داخلی و خارجی .ایشان در انتقال تجربه ی سفر به ژاپن بسیار دقیق به نکات ریز و مهمی اساره می کرد که برای کارشناسان مفید بود.

با سلام و عرض تسلیت
لطفا اگر در تهران مراسم برگزار می شود اطلاع رسانی کنید!

Pages

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.