تسلیت درگذشت مرحوم ابوالفضل زرویی نصرآباد

بسم الله الرحمن الرحیم
واقعه ی درگذشت فقید سعید ابوالفضل زرویی نصرآباد موجی از اندوه و تأسف را در میان اهل ادب و شعر و طنز پدید آورد و اصحاب قلم را در مشایعت او به جایگاه ابدی دور هم جمع کرد. او در حوزه ی نظم و نثر، پژوهش و نگارش، بحث و درس و در طبابت اجتماعی با داروی طنز گام های بلندی برداشت و با قند نقد، بدون آلودگی به کینه و بغض با لبخند و دوستی به پالودگی عرصه ی زیست جمعی از فریب و دغل و هرچند ناشایست می دید، پرداخت. دلیل این ادعا آثار به جامانده از او اعم از کتاب و مجله و درسنامه هاست.
او" افسانه های امروزی" را از میانه ی «هزار سال طنز فارسی» بیرون کشید و "اصل مطلب" را با "یک بغل کاکتوس" تقدیم "با معرفت های عالم" نمود و در "تذکرةالمقامات" از "رفوزه ها" رونمایی کرد.
اما قصیده ی "دست" "ماه را به روایت آه" بر بالای دست برد تا ابوالفضل در پناه ابوالفضل العباس علیه السلام نام جاودانه یابد.
رفتن شتابان این مسافر دارالسلام دلها را پر آشوب ساخت و سینه های بازماندگان را اندوهناک. این جدایی را باید به همه ی غم زدگان از اهل و دودمان تا قبیله ی اهل قلم تسلیت گفت.
از درگاه خداوندی برای مرحوم ابوالفضل زرویی نصرآباد رحمت و غفران واسعه و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت می داریم. انّه حمیدٌ مجیدٌ
محی الدین محمدیان
۱۲ آذر ۱۳۹۷

نظرات

به قول مرحوم گل آقا " زرویی عبیدزاکانی و دهخدای زمان ما بود.خدواوند رحمتش کند

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.