تسلیت و بزرگداشت خاطره ی فرهیخته ی فرهنگی مرحوم محسن سلیمانی

بسم الله الرحمن الرحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون
خبر درگذشت ناگهانی فرهیخته ی نامدار و مترجم گرانقدر محسن سلیمانی همچون صاعقه بر پیکرم کوبید و ناباورانه خبر را دوباره خواندم "رایزن فرهنگی ایران در بلگراد درگذشت".
محسن سلیمانی را از حوزه ی هنری با کتابهای نقد داستان می شناختم. آثار او را در حوزه ی نقد ادبی و ادبیات داستانی علاوه بر ترجمه های خوب او از کتابهایی مانند: فرانکنشتاین، اثر مری شلی، تصویر دوریان گری، اثر اُسکار وایلد، اوژنی گرانده، اثر اونوره دو بالزاک، دکتر جکیل و آقای هاید، اثر رابرت لویی استیونسن، بابا لنگ‌دراز، اثر جین وبستر و پینوکیو، اثر کارلو کلودی را کاری ستودنی یافتم.
فقدان زود هنگام چنین عنصر فرهنگی مؤثر در داخل و خارج کشور، ضایعه ای دردناک بشمار می رود.
به نوبه ی خود این فقدان دردناک را سوگمندانه به خانواده ی محترم ایشان، همه ی دوستان و شاگردان به ویژه به جامعه ی فرهنگی و هنری کشور تسلیت می گویم. از درگاه خداوندی برای آن مرحوم رحمت و غفران واسعه ی الهی و شکیبایی و پاداش بی شمار برای بازماندگان و سوگواران این غم جانکاه درخواست می نمایم.
محی الدین محمدیان
۲/بهمن/۱۳۹۶

نظرات

سلام
حاج آقا میدونم رشته ی شما ادبیات است ولی شما نقد ادبی میخونید؟!
اگر بله ! کتابهای خودتون را نقد کنید.

سلام علیکم
بله ، به مطالعه متون ادبی علاقمند هستم و نقد ادبی و تاریخ ادبیات هم میخوانم ؛ به روی چشم کتابهای خودمون را مجددا با نگاه انتقادی میخوانم.

دوست عزیز
ای کاش به جای دل نگرانی از نقد ادبی کتابها بعضی ها به نقد اخلاقی خود بپردازند! انشآلله حاج آقا به نقد ادبی کتابها خواهند پرداخت ، اما شما چی ؟

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.