تسلیت درگذشت استاد ارجمند زنده یاد دکتر غلامحسین شکوهی

خبر درگذشت استاد ارجمند زنده یاد دکتر غلامحسین شکوهی موجب تأثر و اندوه جامعه تعلیم و تربیت گردید.
ایشان که در عرصه آموزش و پرورش در اوج بود و بدین سبب به عنوان پدر «تعلیم و تربیت ایران» اشتهار یافت و از بین همه سجایا و فضایل اخلاقی، شوق معلمی آن سفرکرده زبانزد خاص و عام می باشد.او که هزاران طالب علم و صاحب نظر، موفقیت خود را مرهون زمزمه محبت او در کلاس درس می دانند، اینک دعوت حق را لبیک گفته و در جوار رحمت حق آرام یافته است.
اینجانب فقدان این اندیشمند صاحب‌ نظر را به جامعه تعلیم و تربیت کشور، بازماندگان به ویژه خانواده معزز ایشان تسلیت عرض نموده، برای آن مرحوم غفران الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی از درگاه ایزد منان مسئلت می نمایم.

محی الدین محمدیان
معاون وزیر و رئیس سازمان
هجدهم اردیبهشت ماه 95

نظرات

خداوند استاد شکوهی را رحمت کند ،مرد بسیار متواضع و محترمی یود و نسبت به خدمت به محرومان احساس دین می کرد.

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد بزرگوار.
استاد جسارتا یک سوال از خدمتتون داشتم، در کجای دنیا معلم را از ادامه تحصیل منع میکنند که مسئولان کشور دست به اقدام این عمل زده اند؟؟؟ درکجای دنیا قبل و بعد کنکور بخشنامه کاملا متناقض صادر میشود که در اولی اجازه تحصیل و در دومی تاخیر سه ساله را به همراه دارد؟؟ من به عنوان یک دانشجو معلم و طالب علم،( حتی با هزینه شخصی خود در دانشگاه آزاد ) چرا باید نتوانم ادامه تحصیل بدهم؟ استاد شما بفرمایید ناله ام را پیش کدام مسئول خداشناسی ببرم که پاسخم را بدهند؟؟؟

سلام علیکم، دوست و همکار خوبم
دانشگاه فرهنگیان، دانشگاهی مأموریت محور است، باید برای تعلیم وتربیت دانش آموزان معلمان شایسته تربیت کند. آموزش و پرورش نیز با همین قصد. برای رفع نیازهای آموزشی و تربیتی خود ،برنامه ریزی های خود را بر اساس خروجی های دانشگاه متمرکز کرده است. لذا ضرورت دارد بکارگیری و ادامه ی تحصیل فارغ التحصیلان و شاغلان به تدریس با برنامه ریزی باشد و قوانین بورسیه و مأموریت تحصیلی درباره ی آنان رعایت شود.
بنابراین اگر ادامه ی تحصیل بصورت پیوسته باشد تامین نیروی انسانی با مشکل مواجه می شود و اگر بخواهند برای رفع مشکل از نیروی حق التدریس استفاده کنند اولا کیفیت تدریس با نیروهای موقت و کم تجربه و غیر متخصص پایین خواهد آمد ،ثانیا بمرور زمان باید أنها نیز به ضرب و زور جذب أموزش و پرورش بشوند که خلاف سیاستهای استخدامی است و موجب هزینه ی مضاعف و مازاد شدن نیروهای فارغ التحصیل فرهنگیان می شود . فلذا در چنین مواقعی در تمام کشورها و نظامهای بورسیه و ماموریت تحصیلی، آموزش و اشتغال به تناوب پیش بینی می شود.
اما اگر به قول شما، در دستورالعمل های صادره قبل و بعد از جذب دانشجو تناقض وجود داشته باشد باید واحدهای حقوقی اعلام نظر کنند. اما من امیدوارم شما با شروع بکار و تربیت دانش آموزان هرگز احساس خسارت و ضرر نخواهید کرد و در فرصتهای آینده به تکمیل تحصیلات نیز موفق خواهید بود.
انشاالله که سربلند و سلامت و در خدمت به اسلام وایران موفق باشید.

استاد من به نوبه ی خود و به نمایندگی از جمع برادران و خواهران دانشجو صمیمانه از شما سپاسگزارم و از شما کمال تشکر را داریم . من از هفته ی قبل که با جمع نمایندگان بسیج دانشجویی خدمتتان رسیدیم از روحیه انقلابی ، اخلاق اسلامی ،حوصله ی ستودنی برای پاسخگویی شما به پرسشها و گاهی ایرادات ناوارد ما شگفت زده شدم و بارها با دوستان ذکر خیر شما را کردیم انشاالله که مارا حلال کنید. ضمنا از شما خواهش می کنم تا حد امکان و مقدورات در جهت حل مشکل ادامه ی تحصیل پیوسته دانشجو معلمان مساعدت و پیگیری بفرمایید. اجرکم عندالله

پاسخ

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
2 + 10 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.