تسلیت در گذشت استاد آیت‌الله حاج شیخ مصطفی اعتمادی تبریزی

بسم الله الرحمن الرحیم
اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لا یسدّها شییء
در گذشت استاد ارجمند آیت‌الله حاج شیخ مصطفی اعتمادی خواجه ای تبریزی رحمةالله علیه موجب تأسف و تأثر گردید.
جناب ایشان از برجستگان اساتید حوزه ی علمیه ی قم در دهه های اخیر بوده اند که بسیاری از هم دوره های تحصیلی ما از محضر علمی ایشان کسب فیض کرده اند. حیات پر برکت حضرت آیةالله اعتمادی در تبلیغ، تدریس و تألیف سپری شد که ثمره آن تربیت صدها شاگرد و ده ها عنوان کتاب است. بسیاری از نوشته های ایشان علاوه بر معارف اسلامی در شرح و حاشیه بر کتابهای درسی حوزوی در سطوح مختلف است که مددکار طلاب و اساتید در تحصیل و تدریس است.
اینجانب درگذشت استاد فقید رضوان الله تعالی علیه را به ساحت قدسی امام عصر ارواحنا فداه، حوزه های علمیه، علمای اعلام، مراجع عظام، شاگردان و ارادتمندان ایشان به ویژه بیت محترم ایشان مخصوصاً جناب حجةالاسلام والمسلمین حاج شیخ محمدرضا اعتمادی دام عزه تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوندی برای آن عالم ربانی رحمت و رضوان الهی و هم صحبتی با اولیاء دین مسألت می نمایم. انّه ذوالفضل العظیم

ایام فاطمیه ، اول جمادی الثانی ١٤٣٧
محی الدین محمدیان تبریزی

نظرات

استاد آیةالله اعتمادی از افتخارات حوزه علمیه بودند ،سلوک علمی و تقوایی ایشان برای همه مخصوصا شاگردانشان درس آموز بود و از ایشان از مفاخر آذربایجان هستند.

مرحوم حاج میرزا مصطفی اعتمادی روحانی بسیار با صفا و متواضعی بود ،خداوند رحمت کند. من از درس معالم ایشان و کفایة مرحوم آیةالله میرزا احمد پایانی و درس مکاسب آیةالله ستوده بهره زیاد بردم ،خداوند همه این بزرگواران را رحمت کند

جناب حاج آقای محمدیان ،اولا من به سهم خودم از حق شناسی شما از آیةالله اعتمادی ، بسیار تشکر می کنم ،که جنابعالی باگذشت سالهای زیاد استفاده علمی از محضر ایشان را از یاد نبردید و ثانیا به حضور شما نیز این ضایعه ی مولمه را تسلیت می گوییم.

با سلام و احترام ،دو روز قبل از شهرستان خواجه به طرف اهر کلیبر می رفتم در تابلوی ورودی شهر نوشته بودند ،به شهر ستان خواجه زادگاه آیةالله العظمی اعتمادی خوش آمدید، از یکی دو نفر درباره ایشان پرسیدم فقط در حد اینکه از علمای بزرگ بود از ایشان شناخت داشتند ، تعجب کردم چرا نباید مردم ما مخصوصا جوانهای ما شناخت کامل از شخصیتهای برجسته حتی شهر خودشان ندارند؟!!!!

Pages

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.