در قلب راهیان حق و عدالت، «غدیر» زنده و جاودانه است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، امروز مراسم جشنی به مناسبت عید غدیر در نمازخانه سازمان پژوهش و برنامه ریزی با حضور معاون پژوهشی وزیر و جمعی از فرهنگیان تانزانیا، نیجریه و غنا برگزار شد. در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدیان با اشاره به آیاتی از قرآن مجید غدیر را نقطه اوج و اکمال دین اسلام برشمرد و اضافه نمود : علاوه بر آیات قرآن کریم، احادیث فراوانی نیز از پیامبر عظیم الشان (ص) نقل شده است که وی بارها علی علیه السلام را شایسته ترین فرد برای جانشینی خود معرفی نموده اند.

وی با استناد به سیره انبیاء عظام که به امر خداوند منان برای خود جانشینانی برای هدایت مردم معرفی می کرده اند، افزود: هر وجدان پاک و بیداری می داند جمعی که رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم در آن هست اولی به تبعیت است زیرا او فرستاده الهی و آگاه به سعادت و شقاوت مردم است و اوست که بیدار کننده وجدان ها و هادی مردم از جانب خداست و از آیه شریفه "لا ینال عهدی الظالمین" نیز چنین بر می آید که خلافت و جانشینی پیامبر اکرم به کسانی که کمترین سابقه ظلم و یا شرک داشته باشند نمی رسد.

دکتر محمدیان اظهار امیدواری کرد پرچمی که در روز عید غدیر و در اجتماع بزرگ حجاج بیت الله الحرام به دست با کفایت امیرمومنان علی علیه السلام سپرده شد، با همت و تلاش شیعیان جهان در سایه رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری به دست خلف صالحش حجت ابن الحسن المهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف سپرده شود و جهانی آکنده از صلح و دوستی و محبت پدید آید.

این مراسم با مداحی آقای جلالی ادامه یافت.

کلیدواژه:

تاریخ خبر: 
يكشنبه, 20 مهر, 1393

نظرات

سلام بر پیروان علی ،شیعیان علی، دوستداران علی و فرزندان علی، الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة امیرالمؤمنین و أولاده المعصومین علیهم السلام
عید غدیر خم را به حضور تمام آرزومندان عدالت و حضرت استاد محمدیان تبریک میگویم.

کمال دین به ولایت است ،اتمام نعمت به ولایت است و اسلام کامل که مورد رضای خداوند متعال است به ولایت امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب است . امروز بر شما و همه مسلمانان مبارک باد.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
14 + 5 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.