غدیر، جهانداری بر پایه‌ی ولایت‌مداری

"مهم‌ترین پیام غدیر خم، ارائه‌ی طرح جهانداری بر پایه‌ی ولایت‌مداری است."
نورخبر: استاد دکتر محمدیان در مراسم گرامیداشت غدیر خم اظهار کرد؛ روز غدیر خم ، نوروز معنوی امت اسلامی است، امتی که با جرعه نوشی از کوثر ولایت در پی احیاء سنت نبوی و تحقق عدالت علوی است. ایشان افزودند، متأسفانه امسال با فاجعه ی منا که در اثر بی کفایتی و عدم پای بندی به تعهدات اسلامی و شاید شیطنت های سعودی ها به وقوع پیوست، عید ما تبدیل به عزا شده است.ولی در هر حال غدیر روز آرمانی ماست که با گذر از بستر عاشورا، ما را به دوره ی دولت مهدوی منتقل می کند، دوره ی صلح کل ، عدل و داد و سعادت بشری. این ها گمشده ی بشر امروزی است، همان که جامعه ی انسانی منطبق با فطرت خویش با لبهای عطشناک آن را زمزمه می کند.
آیةالله محمدیان تبریزی افزودند؛ غدیر نه روز پایان رسالت بلکه رمز دوام آن و آغاز دوران امامت است. غدیر طرح جهانداری بر ولایت مداری است، بدون امامت و رهبری دین کامل نیست و انجام فرائض و شرائع اسلامی بی اعتناء و اعتناق به اوامر رهبری ولائی مورد رضایت نیست، خداوند متعال با این آیۀ کریمه ما را به این موضوع توجه داده است: "الیوم أکملت لکم دینکم وأتممت علیکم نعمتی و رضیت لکم الاسلام دینا" یعنی اسلام با تمام فرائض و عبادات و احکام و سنن اگر متکی به ولایت نباشد موجب رضایت خداوندی نیست و حتی موجب یأس دشمنان دین نمی شود.
استاد محمدیان افزود؛ از آیات سوره ی مبارکه استفاده می شود که یأس کفار از دین زمانی محقق می شود که رهبری الهی بر آن جامعه حاکم باشد و گرنه دین بدون مجری و امام الهی، دین مرضی نیست.
آیةالله محمدیان تبریزی اظهار کرد: فرهنگ غدیر فرهنگ امامت شیعی است ، فرهنگ مسؤولیت پذیری انسان در جهت تعیین سرنوشت خویش است، فرهنگ عهد و میثاق برای راهنمایی در راه ماندگان و فرهنگ راهسپاری در راه امام است و خوشبختانه در روزگار ما پرده ای از آن با نام جمهوری اسلامی بر دیوار سیاست قرن بیستم و هزاره ی سوم نقش بسته است. ایشان با اظهار تأسف از اینکه قدرت طلبان و سیاست بازان با تفکر قبیله گرایی و جاهلانه مانع تحقق نصب الهی در حکومت اسلامی در صدر اسلام شدند و از جریان آب زلال ِبرکه و غدیر خم به سوی تشنه کامان جامعه بشری شدند، ادامه داد امروز آنچه بر جهان اسلام می گذرد و موجب تفرقه و جدایی آن شده است ، تبعه ی آن انحراف تاریخی است.
دکتر محمدیان اضافه کرد، اگر در این دنیای وانفسا که از هر سوی آن فتنه و آشوب می بارد ، جمهوری اسلامی می تواند با طمأنینه و آرامش اهداف خود را تعقیب کند و در برابر هجمه ها و تهدیدات سربلند و با عزت و اقتدار بیایستد از برکت رهبری و ولایت است .محمدیان یاد آور شد همین فرمایشات دیروز مقام معظم رهبری در جمع افسران و دانشجویان دانشگاه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در نوشهر، موجب شد دولت حاکم بر حجاز از یاوه گویی و کارشکنی در موضوع فاجعه ی منا و جان باختگان دست بردارد و اعلام همکاری برای تحویل و شناسایی مفقودان بنماید و این همان کارکرد نظام ولائی و رهبری در حفظ و حراست عزت و اقتدار ملی است .
دکتر محمدیان با یاد آوری این نکته که دشمن با لبخند و اظهار همراهی با او و یا تمکین به درخواست هایش دست از دشمنی بر نمی دارد و ای بسا جری تر شده و مؤذی گری خود را بیشتر می کند، سفارش کرد از همین موضوع رهبری در برخورد با بیگانه باید درس گرفت. وی در پایان این مراسم با درخواست رحمت و غفران برای جان باختگان حادثه ی منا تأکید کرد نباید این حادثه فراموش شود، ضرورت دارد ماجرای منا همانند ماجرای کربلا در هر مجلس و محفلی تکرار شود تا ابعاد این مصیبت معلوم گردد.

منبع خبر:

تاریخ خبر: 
پنجشنبه, 9 مهر, 1394

نظرات

عید غدیر مبارک ، آقاجان ، عید ولایت جدت آقا امیرالمؤمنین مبارک ، من با جان و دل به همه عالم میگم من به داشتن چنین رهبری افتخار می کنم. رهبری که اجازه نمیده غرور و غیرت و عزت ملت ایران مخدوش شود ، جانم به فدایت آقا

هر کجا علی ایستاده است حق آن جاست ! مگر می توان روشن تر از این از رسول خدا صلی الله علیه و آله سخنی را نقل کرد که فرمود:" علیٌّ مع الحقّ والحقّ مع علیّ

عید غدیر این عید بزرگ که عید الله الأعظم بر همگان مبارکباد

غدیر اقیانوس معرفت و محبت به خدا و ولیّ خدا علی بن ابیطالب علیه السلام است و روز تجلی إنما ولیکم الله و رسوله والذین آمنوا الذین یقیمون الصلوة و یؤتون الزکاة و هم راکعون است ،این روز فرخنده بر امت اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی مبارک باد

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
3 + 5 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.