تسلیت درگذشت شیخ العلماءجناب حجت‌الاسلام و المسلمین حاج میرزا اسمعلی رضایی کلهر

بسم‌الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت مرحوم مغفور شیخ العلماءجناب حجت‌الاسلام و المسلمین حاج میرزا اسمعلی رضایی کلهر طاب ثراه، برای اینجانب و عموم خانواده تأسف بار و حزن انگیز است.

یقینا فقدان این مرد مؤثر و محترم به عنوان بزرگ خاندان ثلمه‌ای جبران ناپذیر است. اما آنچه امروز شاهد از قدر‌شناسی مردم مشاهده شد التیامی بود بر حزن و اندوه از دست این پدر بزرگوار و روحانی.
امروز مردم نشان دادند در تشییع جنازه #روحانی_خدمتگزار خود که بیش از هفتاد سال خدمت او را دیده‌اند، سنگ تمام می‌گذارند!
از یک سو تلاش می‌کنند در روزگار #کرونا پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، فاصله اجتماعی را حفظ کنند و در عین حال از تکریم خدمتگزار خود کم نگذارند.
مردم حجةالاسلام والمسلمین حاج میرز اسمعلی رضایی‌ کلهر رحمةالله علیه را به منبرهای انتقادی ، موعظه های دلنشین و روضه‌های دلسوز می‌شناسند، همو که در اصلاح ذات البین، رفع مرافعات فامیلی و خانوادگی، پیگیری دوا و درمان نیازمندان‌، صلح و سازش و اخذ رضایت برای آزادی زندانیان، جمع آوری کمک به بدهکاران پیشقدم بود و در هر روستایی که قدم می‌نهاد تجدید بنای مسجد، جاده و پل و ... همراه با ترویج احکام سرلوحه‌ی کارش بود.
امروز مردم #اهر و علمای بزرگوار شهر نشان دادند تا چه اندازه قدرشناس عالمی که از نود و چندسال عمرش بیش از هفتاد سال در خدمت دین و دنیای آنان بوده، هستند.
به راستی که مردم قدرشناسند.
اینجانب علیرغم اینکه که خود سوگوار این مصیبت هستم ولی صمیمانه به مردم حق شناس ، ارادتمندان ، دوستان و علما و روحانیت محترم تسلیت عرض می‌کنم و از حضور همدلانه و التیام بخش و عزت آفرین آنان کمال سپاس و امتنان را دارم. ان‌شاءالله تعالی خداوند آن مرحوم را در جوار رحمت خود پذیرا باشد و به فهیم و قدرشناس شهرستان اهر سلامت و سربلندی مرحمت فرماید.
محی‌الدین محمدیان
بیست و دوم آبان ماه ۱۳۹۹

نظرات

اینجانب از طرف خودم و مردم اهر ارسباران فقدان این روحانی خدمتگزار را به شما و تمام بازماندگان محترم تسلیت می گویم.

مردم انشاالله برای دفع خطر کرونا پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده باشند.

سلام ، من درگذشت این روحانی مردمی را به حضور شما و همه خانواده های سوگوار تسلیت میگویم.

خداوند حاجی رضایی را رحمت کند با همین روش خود مساجد مخروبه را در روستاهای محروم تخریب و بازسازی می‌کرد دعواهای قصاصی را خون بس میکردو صلح میداد.

خوش به حال آنانکه سبکبال و سبک بار رفتند، خداوند این عالم خدوم و مبلغ مردمی را در رحمت خود قرار بدهد هرجا که بود طرفدار حق مردم بود.

خدا رحمت کند حاج اقا رضایی را ،ایشان هر جا مسجد مخروبه میدید نسبت به بازسازی آن همت می‌کرد مثل مساجد روستاهای مستالی، کوربلاغ. آبش احمد ، کلفیر ،کردلر

لطفا از مراسم چهلم مرحوم حجةالاسلام حاج اقای رضایی خبر دهید.

Pages

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.