تسلیت درگذشت عالم جلیل‌القدر حضرت آیت‌الله حاج شیخ ابو‌القاسم خزعلی

بسم الله الرحمن الرحیم
إِذَا مَاتَ‏ الْعَالِمُ ثُلِمَ‏ فِی الْإَسْلَامِ ثلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ‏ء
انالله و انا الیه راجعون
خبر تاسف انگیز درگذشت عالم ربانی و فقیه قرآنی و مبارز نستوه، حضرت آیت الله حاج شیخ ابوالقاسم خزعلی رحمةالله علیه که از یاران دیرین امام راحل قُدّسَ نفسه الزکیة و از پشتیبانان راسخ نظام جمهوری اسلامی بودند، موجب تألم و تاثر جامعه ایمانی و دوستداران انقلاب اسلامی گردید.

آن فقیه مبارز در تاریخ انقلاب اسلامی در سنگرهای مختلف ، از مجلس خبرگان قانون اساسی تا نهاد شورای نگهبان، از منصب قضا تا منبر خطابه و درس ، در کسوت خدمت به اسلام و مسلمین از چهره های درخشان و دلسوزان به نام بود.

شوق و دلدادگی او به قرآن و نهج البلاغه نه تنها در حفظ این دو کتاب الهی و ولایی متجلی بود، بلکه با راه انداختن بنیاد بین‌المللی غدیر برای تبیین مرجعیت علمی، فکری، اعتقادی و سیاسی ائمه اهل بیت علیهم السلام، عموما و امیر مومنان علی بن ابی طالب علیه السلام، خصوصا سعی بلیغ کرد، تا التزام به حدیث ثقلین را احیاگر باشد. آیت‌الله خزعلی رحمه الله علیه آنچنان دل در گرو انقلاب اسلامی و ولایت فقیه داشت که در این مقام راضی و خشنود به شهادت فرزند و بذل آن در راه دفاع از امام خمینی رضوان الله تعالی علیه و دل بریدن از بریدگان از انقلاب بود.

ضمن تسلیت درگذشت این عالم جلیل القدر به عموم مومنین به ویژه حوزه های علمیه، و عالم روحانیت، مراجع عظام تقلید، مقام معظم رهبری مدظله العالی و به خاندان و دوستداران آن مرحوم،علو درجات و مرتبت در جوار رحمت حق را بر آن عالم مجاهد و پرهیزگار مسالت می نمایم.

انه هو الغفور الودود
محی‌الدین بهرام محمدیان
بیست و پنجم شهریور ١٣٩٤

نظرات

عالم ربانی چراغ هدایت است ،جامعه بدون عالم ربانی همانند کشور بدون طبیب است ،فقد هریک از این بزرگان ضایعه ای جبران ناپذیر است که امت اسلامی به آن مبتلا می شود خداوند همه ی گذشتگان از اهلِ اسلام را غریق رحمت کند و این عالم متعهد و رنج کشیده و خدوم را با اولیاء الهی محشور و همنشین در اعلی علیین بگرداند ، تسلیت باد بر همه دوستداران علم و ادب و فقاهت و تقوی.

آیةالله خزعلی مرد حق بود و زبانش گویای حقیقت و در برابر وسوسه و جاذبه مقاوم بود. او برای حق مفتون جاذبه ها نشد و حتی با انحراف نزدیکترین و عزیزترین که فرزند باشد مقابله کرد، خدایش رحمت کند و در جوار رضوان خود بپذیرد اللهم احشره مع موالیه

مراسم مدرسه شهید مطهری و تشییع با شکوه مشهد ونشأت داد که مردم قدرشناس و حق شناسند و دوست و دشمن را ازهم تشخیص می دهند و نسبت به رهروان راه پر شکوه امام ورهبری علاقه مند هستند ، خداوند آیةالله خزعلی را غریق رحمت کند و با امام و شهیدان محشور فرماید.

پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله فرمودند : العلماء باقون مابقی الدهر ،تا روزگار جاری است عالمان و دانشمندان جاودانه اند .

Pages

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.