بسیجی سرفراز، بسیج ماندگار

بسم الله الرحمن الرحیم
این روزها وقتی از خیابان‌ها و میادین عبور می‌کنیم با مجموعه‌ای از نیروهای انتظامی مواجه می‌شویم که آماده باش برای حفظ امنیت مردم هستند . در کنار همین نیروها جوانانی نیز دیده می شوند که تنهایی و یا دو نفری سوار بر موتورهایی هستند که تنها وسیله‌ی دفاعی‌ شان باتوم و گاهی تفنگ پنت بال نیز همراه دارند، این ها همان نیروهای بسیجی‌اند که به صلای عشق خدمت به وطن دور هم جمع شده‌اند. ‌

از دور نظاره می‌کنم همه از طبقه‌ی پابرهنگان تاریخند،از ایل و تبار اشراف کسی در میانشان پیدا نمی‌شود. نزدیک می‌روم خسته نباشید می‌گویم، تشکر می‌کند .
می‌پرسم :عزیز شما بسیجی هستی؟
جواب می‌دهد ؛ اگر خدا قبول کنه ،بله بسیجی‌ام.
_ شغلت چیه ؟
_من دانشجو هستم؟
_ چه رشته‌ای؟ کدوم دانشگاه؟ دانشجوها که...
اجازه نمی‌دهد حرفم تمام بشود،می‌گوید: حاج آقا ،همه که مثل هم نیستند ؛ من دانشجوی دانشگاه فرهنگیان هستم و این اخوی هم از بچه‌های ارشد بهشتیه،اومدیم از امنیت و ناموس و شرف مردمان دفاع کنیم. ...
این کلمات مرا به سالهای دهه‌ی شصت می‌برد. در عملیات مسلم بن عقیل در منطقه‌ی عمومی سرپل ذهاب و سومار بودیم سه تا برادر در کنار هم بودند . برادران بهرامی‌زاده، بیوک ،جعفر و ابراهیم. ابراهیم برادر کوچک بود . پرسیدم ؛ تو برای چه اومدی ،میموندی پیش خانواده و درست را میخوندی ،برادرات که اینجاهستن؟ لبخند زد و گفت : برادر! هرکس جای خودش اومده و وظیفه اش را انجام میده. مگر برادرم نمازش را بخونه از من ساقط میشه؟ دفاع از شرافت و دین و میهن وظیفه همه است. و شگفت اینکه بیوک که برادر بزرگ بود و دانشجوی دانشگاه تبریز شهید شد و جنازه اش نرسیده به تبریز ، خبر شهادت ابراهیم نیز از راه رسید.
دوباره برگشتم به این دو جوان دانشجو نگاه کنم،دیدم سوار بر رخش خود رفتند.
آری بسیج میقات پا برهنگان و میعاد عاشقان پاکباخته‌ی تاریخ است.
اینان را نه نانی است از زحمت و نه نامی است از خدمت. مزد ایثار اینان تهمت است از جانب اجنبی پرستان و پایان کارشان مهر شهادت است بر کارنامه‌ی صداقت.
عجیب است امروز مواجب بگیران اجنبی و رانت خواران قدرت و ثروت بر چهره ‌ی گشوده بر خدمتِ بسیجی اخم می‌کنند و یا او را در خلوت و غربت، تنش را خسته و مجروح و شمع آجین می‌سازند.!
هیهات! بسیج و بسیجی از این معرکه ها خسته شوند و میدان به دشمن دهند.بسیجی ، آذرِ افروخته بر بلندای ایران است که پنج تن او را به پنجه‌ی خویش یاور است.
فتنه می‌خوابد و دود و خاکستر آن همیشه بر جان و جامه‌ی فتنه گر می‌ماند و رسوایش می‌سازد .
هفته‌ی بسیج و روز بسیج بر تمام بسیجیان غیور و آزاده و ایثارگر مبارکباد و یاد شهیدان بسیجی بر تارک ایران سرفراز ماندگار.

نظرات

هفته بسیج حاج آقا بر شما مبارکباد.بسیجی زنده باد ،دشمنش سرافکنده باد

خداوند امام راحل رحمة الله علیه را در جوار سیدالشهداء علیه السلام محشور گرداند که با تدبیر خویش ارتش بیست میلیونی را بنیان نهاد تا امروز دژ محکم دفاع از کیان ملت و میهن باشد. درود الهی بر بسیج و شهیدان بسیج

شما نیروهای امنیتی را بسیجی می گویید؟

سلام ،
مگر نیروهای امنیتی وظیفه‌ای جز تامین امنیت و آسایش مردم دارند؟!کسی که دزد و جنایتکار و متجاوز به نوامیس و و آسایش مردم را تعقیب می‌کند ،کسی مانع اقدامات خلاف قانون می‌شود مگر غیر از نیروی امنیتی و انتظامی است؟
بسیجی نیز همین هدف را در چهارچوب سازمانی مردمی انجام می‌دهد . مگر در خدمت امنیت مردم بودن و صیانت از کشور امر مذمومی است که شما چنین پرسشی را با حالت انکار مطرح می‌کنید؟!!!

از بسیج این خدمتگزاران بی منت سپاسگزار باشیم ،اگر بسیج نبود امروز این صلابت و قدرت نبود.

پنجم آذر روز بسیج بر همه‌ی بسیجیان مبارک باد
بسیج آنقدر بزرگ است که خمینی بزرگ آرزو می‌کرد خداوند او را با بسیجیان محشور کند.دعا می‌کنم خداوند ما را در راه بسیجیان عاشق و دلداده ی حسین بن علی علیه السلام ثابت قدم بدارد.

تا جان داریم رزمنده ایم
رزمنده‌ای بسیجی ایم
در راه دین و قرآن
ایران را مدافع ایم

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.