قلم های عالمانی همچون آیت الله مصباح یزدی، مجاهد پرور و شهید پرور است.

نور خبر: آیت الله محمدیان در دیدار با جمعی از اعضای بسیج دانشجویی: قلم های عالمانی همچون آیت الله مصباح یزدی، مجاهد پرور و شهید پرور است.

استاد محمدیان در گفت و گو با گروهی از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: توجه جوانان به ویژه دانشجویان به مطالعات گروهی اعتقادی و سیاسی یک اقدام مؤثر و سازنده است. وی طرح های مطالعاتی و پژوهشی همانند طرح ولایت را در تقویت پایه های فکری و توسعه‌ی دانش و آمادگی پاسخگویی به پرسشها و شبهه‌ها بسیار مثبت ارزیابی کرد.
استاد محمدیان افزود: شخصیت هایی مانند استاد شهید مطهری و استاد راحل مرحوم آیت‌الله مصباح یزدی، آثارشان انتقال دهنده مبانی تفکر ناب اسلامی و تبیین روشنگرانه‌ی مباحث فلسفی و کلام اسلامی است که با توجه به نیازهای معاصر تدوین و تالیف شده‌اند. اگر در روایات اسلامی جوهر قلم عالمان همانند خون شهیدان دانسته و یا بر آن ترجیح داده به این خاطر است که قلم‌های عالمانی همچون آیت‌الله مصباح مجاهد پرور و شهید پرور است.
محمدیان افزود؛ دلیل تعارض دگراندیشان و مخالفت شدید عناصر التقاطی و غربگرا با استاد مصباح به دلیل جان‌مایه‌های فکر اسلامی آنهاست.
او خطاب به دانشجویان تاکید کرد اگر میخواهید در میدان فکر و اندیشه و اقدام اسلامی و انقلابی پایدار و سربلند بمانید و مرعوب و مغلوب اندیشه‌ی بیگانه و ترجمه‌ای منحرفان نشوید حتما با آثار علمی فکری اساتید گرانقدری مانند استاد مطهری و علامه مصباح به صورت عمیق وجدی برخورد کنید و از منظومه‌ی فکری آنان که به تعبیر مقام معظم رهبری عقبه‌ی فکری انقلاب اسلامی است دور نشوید.
در ادامه بعد از طرح پرسشهایی توسط دانشجویان حاضر درباره تعلیم و تربیت اسلامی، آیت الله محمدیان ضمن ارائه‌ی پاسخ، آنان را به مطالعه ‌ی کتاب فلسفه‌ی تعلیم و تربیت اسلامی که زیر نظر آیت الله مصباح تدوین و تالیف یافته، سفارش کرد.

منبع خبر:

تاریخ خبر: 
سه شنبه, 16 دى, 1399

نظرات

حوزه های علمیه باید فقدان این عالم رابا تربیت نسل جدیدی از اندیشمندان جبران کنند. این سرمایه های گرانقدر هرچند قابل جبران نیستند اما نباید از تلاش ایستاد.

شهید، تربیت یافته‌ی مکتب عالمان متعهد شیعی همانند امام خمینی رحمت‌الله تعالی علیه است. استاد مطهری و ایت الله مصباح خود شاگردان مکتب فکری امام خمینی بودند و مخالفان این شخصیتها با جریان فکری انقلاب ناسازگاری دارند.

آیت الله مصباح از ملامتها نترسید و در برابر هجوم رسانه ای همانند کوه ایستاد و باطل بودن اندیشه و عمل مخالفان سرسخت جمهوری اسلامی و تفکر خالص اسلامی رابه رخشان کشید. روحش شاد و مسیر زندگی اش مداوم باد.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
9 + 9 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.