اعتراض به صدور حکم اعدام تعزیری علیه فقیه مجاهد آیة الله شیخ نمر باقر آل نمر

استاد حضرت آیة الله دکتر محمدیان با صدور بیانیه ای به زبان عربی، حکم دادگاه فرمایشی نظام شاهنشاهی سعودی بر علیه آیة الله شیخ نمر باقر آل نمر رهبر شیعیان منطقه العوامیة حجاز را محکوم کرد. وی ضمن درخواست تجدید نظر در این تصمیم ، تبعات منفی آن را متوجه دولت سعودی دانسته و یادآور شده است ؛ این اقدام فاصله بین جوامع اسلامی و دولت سعودی را بیشتر خواهد کرد و مسؤولیت گسترش دامنه ی فتنه طائفی بر عهده دولت سعودی است .در بخشی از این بیانیه آمده است:
"بسم الله القاصم الجبارین ...
نؤکد ان صدور حکم الإعدام علی الناشط السعودی آیةالله الشیخ نمر آل النمر سیؤثر بنحو کبیر فی علاقات العالم الاسلامی مع السعودیة. نحن ندین الحکم الجائر و غیر الشرعی علی الشیخ نمر باقر النمر و ندعو السلطات السعودیة الی التراجع عن الحکم بحقه و الاستماع للمطالب المحقة لمواطنین یسعون الی الحصول علی الحد الادنی من الحقوق.
و أیضاً جاء فی البیان: ان اعلان الحکم بالقتل تعزیراًعلی الشیخ النمر یمّثل مؤشرا خطیرا علی أوضاع حقوق الانسان فی المملکة السعودیة، حیث یتعرض الآلاف من المدافعین عن حقوق الانسان للاعتقال التعسفی و قد صدرت احکام جائرة بحقهم تصل الی خمس عشرة سنة کما فی حال الدکتور محمد القحطانی ، الدکتور عبدالله الحامد و الناشط الحقوقی ولید ابو الخیر.
و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون"

محی الدین محمدیان ٢٢/ذی الحجة/١٤٣٥
تاریخ خبر: 
جمعه, 25 مهر, 1393

نظرات

إطلاق سراحه!!!الله ینتقم منکم یا آل سعود

آل سعود به فضل الهی به پایان خط رسیده اند و آنها در طغیان خود غرق خواهند شد و محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر نزدیک است.

بإذن الله یکون نهایتهم کنهایة مرسی عند ما قتلوا الشیخ حسن شحاتة ، لعنة الله علی الوهابیة انشاالله قریبا سیزول وان

آل سعود بزرگان ما را از چه میترساند شهادت برای عاشقان امام حسین علیه السلام افتخار است و شهادت در راه خدا مایه ی کرامت است . افّ بر آن زندگی که آل سعود بخواهید در آن بر انسانها حاکم باشند. کما قال الحسین علیه السلام : لا اری الموت الا السعادة و لا الحیاة مع الظالمین إلّا برما

سوف یکون دمه کدم الشهید الشیخ حسن شحاتة ایذاناً بسقوط مملکتهم الی الهاویة انشاالله

آل سعود رأس منافقان در میان امت اسلامی است

با سلام و احترام ، آل سعود بداند مردان حق هرگز نمی میرند و از بین نمی روند. به فرض اینکه شیخ نمر را به شهادت برسانند ،با پیام او و راه او چه خواهند کرد. ؟!

بسم الله الجلیل أیها الأحرار! ماذا تتوقعون من آل سعود ابی داعش؟! ماذا نتوقع من حکومة" م داعش"التی أنجبت لنا اطفالها"الدواعش"...الا لعنة الله علی القوم الظالمین

از شما برادران و خواهران ایمانی در خواست می کنم برای نجات این عالم مجاهد در بند زندانهای مخوف سعودی ها دعا کنیم و رهایی تمام زندانیان بی گناه را از خداوند درخواست کنیم. اللهم فک کل أسیر و خلص کل مظلوم من أیدی الظلمة

واقعا برای من جای سؤال دارد ،چرا شما از زندانی شدن یک نفر مجرم ناراحتید؟ حتما مرتکب کارهای شده است که در قوانین کشوره جرم محسوب می شود

اقدام دستگاه قضائی وابسته دولت سعودی در صدور حکم اعدام تعزیری علیه آیةالله شیخ نمر باقر النمر از نظر عقل و شرع محکوم است و تمام آزادگان آنرا عمل ظالمانه می دانند،از ابراز انزجار و هشدار مراجع عظام تقلید به حکومت سعودی قدردانی می نماییم امید است مسؤولان وزارت خارجه پیگیر لغو این حکم جائرانه باشند.

آقا یا خانم نا شناس ما از زندانی شدن یک بی گناه که برای ملت خود آزادی و حق رأی و ایفاء نقش در سرنوشت خود می خواهد ، ناراحتیم!

اعتراض به حکم اعدام شیخ نمر آل نمر جهانی است و اختصاص به شیعیان ندارد چرا که پیام مبارزه عدالتخواهی شیعیان مطابق فطرت انسانی است.

من با خانم سمیره موافقم ،اسلام ناب محمدی پیروز است و اسلام امریکایی سعودی یعنی نفاق و منافق نابود است

به اعتقاد من شیخ نمر باقر آل نمر چهره ی مقاومت شیعه در برابر وهابیت و سلفی گری بی منطق است ، شکستن این سمبل مقاومت را دولت سعودی برای خود پیروزی در منطقه ی قطیف و العوامیة می داند ، لازم است علما و مجامع علمی و اسلامی بویژه شخصیتهای صاحب نفوذ در دولت جمهوری اسلامی و دولت عراق برای آزادی ایشان سعودی ها را تحت فشار قرار دهند و از این عمل آنان جلوگیری کنند.

شیخ نمر همیشه زنده است هرچند او را به شهادت برسانند ، البته رژیم سعودی از ارتکاب چنین جرمی بهره ای نخواهد داشت.

از رییس مجمع تشخیص مصلحت به خاطر ارسال نامه به پادشاه عربستان سعودی به منظور جلوگیری از اعدام آیةالله شیخ نمر تشکر می شود.

من هم از اقدام رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکر می کنم اما فکر می کنم اگر در همان دو سال گذشته اقدام می کردند مؤثر تر واقع می شد و احتمالا الان بهانه بیاورند که دستگاه قضا حکم صادر کرده و مستقل است. هرچند که این حرفا درست نیست همه اختیارات دست خاندان سعودی است.

اللهم احفظ شیخنا المجاهد و أعذه من شر آل سعود و عملاءه المرتزقة

جرم آل سعود در خیانت و ضربه زدن به مسلمانان بسیار سنگین است ، آل سعود در خیانت به آرمان فلسطین، در راه اندازی جنگهای فرقه ای بین مسلمانان ، ایجاد انحراف های عقیدتی ، در حمایت از جنایتکار أنی مانند صدام حسین ، جعفر نمیری ،أیدی امین دیکتاتور نیکاراگوئه ،حسنی نا مبارک و بالاخره راه اندازی داعش و صدها جنایت دیگر قابل بخشش نیست و به قول امام رضوان الله علیه از امریکا نیز بگذریم از جنایت آل سعود نمی توان گذشت.

Pages

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.