تسلیت درگذشت بانو مهری سویزی نویسنده و فعال عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی

بسم ‌الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
ناباورانه از شنیدن خبر درگذشت خواهر گرانقدر، سرکار خانم مهری سویزی، رییس اسبق سازمان پرورش استعدادهای درخشان متأثر و متأسف شدم.

ایشان از بانوان فعال در عرصه‌‌های فرهنگی و اجتماعی بود. تلاشهای فرهنگی ایشان از بسیج بانوان تا مطبوعات، مساعی ستودنی وی درحوزه‌ی تعلیم و تربیت فراموش ناشدنی است. وی قلمی گیرا و پر مغز و بیانی رسا و نغز داشت. بیان و بنانش در خدمت انقلاب و تبیین ارزش های اسلامی و پیام رسانی شهدا پر جوشش بود. کوچ‌ نابهنگام این بانوی اندیشه‌ورز و پرنشاط در میدانِ‌ خدمت، ضایعه‌ای سنگین به شمار می‌رود.
اینجانب فقدان ایشان را به جامعه‌ی آموزشی و فرهنگی و جریان وفادار به انقلاب اسلامی و تمام بازماندگان و آشنایان به ویژه همسر و فرزندان سوگوار ایشان تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوندی برای آنان صبر و اجر و برای آن مرحومه‌ی مغفوره رحمت و عفران واسعه‌ی الهی مسألت می‌دارم.
انّه غفورٌ رحیم‌ٌ
چهارم شعبان المعظم ۱۴۴۲
محی‌الدین محمدیان
رییس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت

نظرات

بسمه تعالی
انا لله وانا الیه راجعون
ضایعه درگذشت سرکار خانم مهری سویزی صاحب نظر در حوزه زنان و خانواده که عمر شریف خود را در عرصه خدمت صادقانه به عرصه تعلیم و تربیت و استحکام جایگاه خانواده سپری نمود موجب تأثر و تألم گردید. این بانوی متقی و وارسته سالیان سال به عنوان مدیر کل دفتر زنان در عرصه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و نهادینه سازی ارزشهای دینی خدمات شایانی را به فرزندان این مرز و بوم ارائه نمودند.
نامبرده با سخنان نافذ و موثر خویش با سلوک معنوی و با قلم توانمند خویش در جهت تحکیم نظام خانواده ودر مبارزه با افکار انحرافی و در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن به ترویج فرهنگ عفاف و حجاب پرداخته و در جهت سیراب نمودن ذهن تشنه نوجوانان و جوانان تلاش وافر ی را به انجام رسانید.

کانون تربیت اسلامی ضمن عرض تسلیت و آرزوی صبر برای بازماندگان نامبرده، امیدوار است روح پاک ایشان مشمول رحمت واسعه الهی گردد.

کانون تربیت ا سلامی

خدواندا ! در این آخرین روز سال دل من و همکارانم را چنان در جویبار زلال رحمتت شستشو ده که هرکجا تردیدی هست ایمان، هرکجا زخمی هست مرهم؛ هرکجا نومیدی هست امید و هرکجا نفرتی هست عشق جای آنرا فرا گیرد، روح سرکار خانم دکتر سویزی شاد و یادش گرامی .

با اهداء سلام و تحیت
درگذشت خانم دکتر سویزی را به خانواده محترم ایشان و جامعه فرهنگی تسلیت عرض می نمایم و از خداوند متعال برای آن مرحومه غفران و رحمت الهی را خواستارم.
ا

تسلیت باد فقدان زن پرتلاش فرهنگی،بانو مهری سویزی ،در جوار رحمت حق تعالی آسوده باشد.

انا لله و انا الیه راجعون. ما از خداییم و به سوی خدا بازخواهیم گشت.
از شنیدن خبر تاسف آور درگذشت بانوی قاضلهو مومنه دکتر سویزی شوکه شدم. وی را از نزدیک می شناختم چند سالی در کمیته تعلیم.و تربیت (ت 4) آموزش و پرورش افتخار میزبانی ایشان را داشتم , در این مدت جز تواضع. اخلاص و گشاده رویی از ایشان ندیدم . همه تلاشش فراهم کردن فرصت برابر آموزش و پرورش برای آحاد جامعه به ویژه دانش آموزان مناطق محروم بود که در این راستا موفق شد تعداد مدارس سمپاد را از 432 باب به 538 باب به ویژه در مناطق محروم و دورافتاده توسعه دهد. خداوند ایشان را غریق رحمت واسعه خود بگرداند و به بازماندگانش صبر و شکیبایی عطا فرماید.

Pages

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.