تسلیت به مناسبت درگذشت حجةالاسلام والمسلمین سید علی اکبر حسینی طاب ثراه

بسم الله الرحمن الرحیم
«اِذا مات العالمُ ثَلُم فی الاسلامِ ثُلْمةٌ لا یَسُدُّها شیئ»
خبر درگذشت معلم اخلاق، روحانی خدوم، سیاستمدار پاک ضمیر و مؤلف گرانقدر سلالةالاطیاب جناب حجةالاسلام والمسلمین سید علی اکبر حسینی طاب ثراه موجب تأسف و تأثر قلبی گردید.

آن مرحوم علاوه بر جایگاه روحانی خویش در مسجد و محراب، مدیری دلسوز در صحنه ی تعلیم و تربیت و مؤلفی نام آشنا در تدوین کتابهای درسی و نماینده ای پرکار و پیگیر در مجلس قانونگذاری بود.
سلوک معلمی این عالم متخلق در مسجد و مدرسه و رفتار مبتنی صداقت و صمیمیت وی در عرصه ی سیاست و دیانت شمع وجودش را روشنی بخش ذهن و دل طبقات مختلف مؤمنین به ویژه جوانان و نوجوانان کرده بود.
اینجانب این ضایعه ی مؤلمه و فقدان جبران ناپذیر به عموم طبقات مؤمنین، مردم تهران و جامعه ی تعلیم و تربیت و نمازگزاران مسجد فائق و تمام شاگردان و ارادتمندان بویژه خانواده ی ایشان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای آنان صبر و اجر درخواست می نمایم. همچنین از درگاه خداوند متعال برای آن عالم ربانی رحمت و غفران و مصاحبت در جوار اجداد طاهرینش علیهم السلام مسألت می کنم.
سی و یکم خرداد ماه ۱۳۹۷
محی الدین محمدیان

نظرات

خداوند رحمت کند مرحوم حجةالاسلام حسینی را او نماینده اول مردم تهران در مجلس چهارم بود

برنامه اخلاق در خانواده همیشه در یادها باقی خواهد ماند خداوند ایشان را رحمت کند و با اجدادش محشور فرماید.

صدای گرم و دل نشینش در برنامه اخلاق در خانواده از خاطر ما نمیرود. یادش گرامی و روحش شاد.

تشییع پیکر حجةالاسلام و المسلمین حاج سید علی اکبر حسینی با حضور انبوه مردم و مسؤولان کشور به ویژه فرزندان مقام معظم رهبری نشان داد که مردم ایران حق شناس اند و نسبت به علما و خادمان خود احترام قائل اند. خداوند آقای حسینی را غریق رحمت کند.

با عرض تسلیت به خانواده ی بزرگ آموزش و پرورش یاد آوری می کنم که مرحوم استاد حسینی از مفاخر آموزش و پرورش بود و باید مسؤولان آموزش و پرورش در گرامی داشت این این استاد و حق دارانی چون مرحوم استاد علی اکبر پرورش ،آیت الله امینی ، استاد دکتر آموزگار ، استاد رشیدپور ، دکتر قایمی و... کوشا باشد.
یاد این سفرکرده به سوی حق تعالی گرامی باد و رحمت الهی گوارای وجودش.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.