تولید محتوا برای آموزش زبان‌های آلمانی و فرانسوی به دانش‌آموزان متقاضی/ وزارتخانه‌های امور خارجه و ارشاد نیازهای خود در حوزه زبان‌های خارجی را اعلام کنند

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از تولید محتوا برای آموزش زبان‌های آلمانی و فرانسوی به دانش‌آموزان متقاضی خبر داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رهبر معظم انقلاب سال گذشته فرمودند که اصرار بر ترویج انحصاری انگلیسی ناسالم است و زبان‌های دیگر مثل اسپانیولی، فرانسه، آلمانی و کشورهای شرقی هم زبان علم‌اند، در این راستا چه اقداماتی تاکنون انجام داده‌اید؟ اظهار داشت: ما به عنوان سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درسی علاوه بر زبان انگلیسی، تولید محتوای زبان آلمانی و فرانسوی را برای دانش‌آموزان داوطلب انجام داده‌ایم.

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی اضافه کرد: برای این منظور ابتدا دانشگاه‌ها باید معلمِ رشته "آموزش زبان فرانسوی" یا "آموزش زبان آلمانی" را تربیت کنند؛ همانگونه که رشته " آموزش زبان انگلیسی " در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه خاطرنشان کرد: انشاءلله دانشگاه‌ها این کار را انجام بدهند و رشته‌های آموزش زبان‌های مختلف را ایجاد کند، خانواده‌ها ابراز علایق کنند و سپس در این زمینه باید یک آمایش سرزمینی انجام شود.

وی افزود: در ادامه، وزارت امور خارجه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنایع و سایر دستگاه‌هایی که نیازمند متخصص زبان آلمانی و فرانسه هستند، باید اعلام نیاز کنند تا دانش آموزان نیز با این امید که با فراگیریِ زبان آلمانی و فرانسوی، در آینده صاحب شغلی مناسب در بازار کار خواهند شد، مشتاق یادگیری این زبان‌ها شوند.

تاریخ خبر: 
دوشنبه, 13 آذر, 1396

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
3 + 0 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.