بازگشت پیکر شهید حججی

بسم‌اللّه الرحمن الرحیم
آب زنید راه را * هان که نگار می‌رسد
رجعت سرخ ستاره ی آسمان شهادت در ایّام عاشورای حسینی نشان پیوند شهیدان مدافع حرم با شهیدان حرم آل اللّه است. آن روز که ستاره سبزپوش، محسن حججی حسرت شنیدن یک آخ را بر دل جلّاد گذاشت و به آسمان عروج کرد، امروز پیکر آسمانی‌اش همچون ستاره‌ای سرخ بر دوش یک ملّت به پرواز در‌می‌آید.

تشییع شهید حججی در هفته دفاع مقدس پیوستگی قافله ی شهادت را حکایت می‌کند. از کنار سروهای تنومند شهادت، رویش‌های جدید در میدان جهاد قد برافراشته‌اند که آیینه ی تمام نمای پیشگامان شهادت در دفاع مقدس هستند. هنوز صلابت و مهابت نگاه شهید حججی در برابر چشمانم قامت افراشته است. او نرفته است، او بازآمده است تا یک ملّت را با عشق و اشک شست‌وشو دهد. آمدنش ما را به یاد رجعت دوباره ی شهیدان در قیام قائم (عج) می‌اندازد و دعایمان را تکرار می‌کنیم. «فاخرجنی من قبری مؤتزراً کفنی شاهراً سیفی، مجرداً قناتی، ملبیّاً دعوة الدّاعی فی‌الحاضر و البادی اللهم ارنی الطلعة الرشیدة و الغرّة الحمیدة»
او رجعت کرده است بعد از عروج، تا مردم خود را به قیام دائم فراخواند و ان‌شاءاللّه در رجعت دوباره ی خود شاهد جمال یار در حجاب باشیم.
شهید حججی حجت الّهی بر همه قاعدان و نشستگان و بهانه‌گیران و بهانه‌تراشان برای مقابله با کفر و نفاق و استکبار است.
در استقبال از آمدنش با اشک و ناله، سرود عشق به حسین و حسینیان را سر داده و پیروی از مولای شهیدان را به بلندای آسمان صلا خواهیم داد.
خدایا ما را شرمنده حضورشان در دوره ظهورشان مگردان.

محی‌الدین محمدیان
سوم مهرماه 1396

کلیدواژه:

نظرات

چه غوغایی کرد این با شهادت مخلصانه اش، دنیا را تکان داد

عاشورا و عشق به شهادت در سیمای حججی دوباره متجلی شد ،خداوند عشق به حسین علیه السلام را تا ابد در قلب ما زنده نگه دارد و راه و رسم حسینی را تا ظهور حضرت امام زمان پایدار سازد.

عشق حسین است چه ها می کند؟
یاد حسین درد دوا می کند
شور و شعور نتیجه ی عشق به امام حسین و شناختن راه و رسم اوست.
اصحاب حسین همه آزاد مردانی هستند که در امتداد عاشورا صف کشیده و جان خود را برای دفاع از حق و حقیقت و اسلام و انسانیت فدا می کنند.
محسن شهید فدایی حسین است.

سلام علیکم
لطفا بفرمایید آیا در کتاب های درسی به نام شهید حججی ارائه خواهد شد؟
با تشکر طارمی دبیر دبیرستانهای زنجان

سرکار خانم طارمی
سلام علیکم و رحمةالله
ان شاء الله بحول و قوه الهی همکاران مصمم هستند با فراخوان ملی بهترین و مناسبترین اثر ادبی و یا پژوهش را درباره ی شهید سرافراز محسن حججی در کتاب درسی در پایه دوازدهم درج کنند.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
1 + 0 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.