روز جمهوری اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم
در تاریخ پر پیشینه ی ملت ایران، روزهای مهم و باارزش و ماندگار اندک نیست. ولی روز دوازدهم فروردین ماه سال یکهزار و سیصد و پنجاه و هشت یک روز کاملا متفاوت و استثنایی در تاریخ معاصر کشور ما و شاید یک روز بسیار شگرف و شگفت در تاریخ اسلام و ایران بشمار می رود.
روزی که در اوج ناباوری و ناامیدی ملتهای منطقه، انقلاب اسلامی ملت ایران با اراده ی ملی به نظام سیاسی جمهوری اسلامی مبدل شد و حاکمیتی از نوع مردم سالاری دینی پا به عرصه ی وجود گذاشت که تا آن زمان در میان الگوهای سیاسی و حکومتی دنیا سابقه و مانند نداشته است.
انقلاب اسلامی، یگانه انقلاب در دوره ی معاصر است که در فاصله ای کمتر از سه ماه پس از پیروزی توانست به آراء عمومی مراجعه کند و شکل وسیاق آن را به رفراندوم بگذارد. انتخاب تنفیذ نام جمهوری اسلامی بر نظام سیاسی کشور پس از همه پرسی ورای ٩٨/٢ درصد مردم به آن از سوی رهبر کبیر و بلامنازع انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی، از یک سو تاکید بر مقبولیت مردمی ساختار جدید سیاسی کشور و از سوی دیگر نشانگر مشروعیت دینی و جوهره ی ایمانی و اعتقادی آن بود.
سازگاری وسازواری نظام سیاسی با مبانی دینی مدل جدیدی بود که در سیاسی بین المللی رخ می نمود وبرای عامه ی مسلمانان جهان نیز نقطه ی امید به تجربه ای جدید بود که در صورت کارآمدی آن در اداره ی شئون زندگی مردم ایران می توانست جایگزین نظامات سیاسی تحمیلی سنتی مانند حکومتهای شاهنشاهی و ملکی و یا نظامات جمهوری وارداتی اعم از سوسیالیستی، لیبرالی و یا شعبی و خلقی باشد.
امروز بعد از گذشت سی سال واندی علیرغم تهدیدها، فشارها، محدودیتها وتحریم اقتصادی وتحمیل جنگ، جمهوری اسلامی نه تنها توانایی و پایداری خود را در برابر این همه هجمه وفشار نشان داده است بلکه توانسته است در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، علمی وفناوری کارآمدی خود را به اثبات برساند و تفوق علمی، اعتماد به نفس واقتدار ملی خود را به نمایش بگذارد.
امروز آثار سیاسی و ایدئولوژیک پیروزی انقلاب اسلامی در خیزش منطقه ای مسلمانان برای انداختن طرح نو از حکومتهای ملی مبتنی بر اندیشه و شریعت اسلامی آشکار شده است.انتفاضه و مقاومت اسلامی فلسطین، مقاومت حزب الله لبنان، سقوط حاکمان وابسته واستقرار نظامهای غیر متمایل به بیگانه در تونس، مصر و لیبی، استقرار حکومت قانون درعراق بعد از سقوط صدام و اخراج اشغالگران امریکایی، ناکامی ناتو و امریکا در تحمیل خود به افغانستان و بالاخره آغاز حرکتهای استبدادستیز در منطقه ی حجاز و بحرین ونمونه هایی از این دست از آثار و برکات انقلاب اسلامی واز ثمرات اندیشه ی امام خمینی رضوان الله تعالی علیه است. البته هر چه دامنه ی نفوذ اندیشه ی انقلاب اسلامی و مردم سالرؤ دینی گسترده تر و امواج آن عمیق تر می شود، تلاشهای لجاجت آمیز وایفاء نقش عروسکهای خیمه شب بازی امریکایی و صهیونیستی و دیگر وابسته های آنها در قیافه و قامت سلفی گری، وهابیت ارهابی، طالبانیزم و نئوعثمانی با پشتیبانی دلارها و شبکه های ماهواره ای شیوخ مرتجع عرب و با حمایتهای مستقیم و غیر مستقیم ، آشکار و نهان امریکا علیه خیزش و مقاومت اسلامی به ویژه جمهوری اسلامی ایران گسترده تر می گردد.
اما آنچه در این سی و جهار سال تجربه نشان داده است، ملت مسلمان ایران و ملتهای اسلامی منطقه مستظهر به حمایت خداوندی در این مقابله و معرکه پیروز وسربلند میدان بوده اند. توطئه ها و دخالتهای امریکایی و صهیونیستی علیرغم خرابیها و خسارتها و زحمتهایی که بر مردم منطقه تحمیل کرده است، اما نتوانسته روحیه ی مقاومت وایستادگی را در آنها بشکند، بلکه در مقابل همبستگی، اتحاد اسلامی و احساس اخوت و برادری در میان ملتهای مسلمان افزایش یافته است.
امروز دیگر روز جمهوری اسلامی تنها عید برای مردم سربلند ایران نیست بلکه نقطه ی عطف قیام ها وخیزشهای اسلامی برای تغییر جغرافیای سیاسی و تاریخ مردم منطقه است. صبح پیروزی در جهان اسلام در حال گسترش از افریقا تا آسیای دور است که تلالؤ و درخشش آن در قلب اروپا وبر دروازه های امریکا نیز پرتو افکنده است.
دشمنان ما چه بخواهند و چه نخواهند اراده ی خداوندی بر این است که پایداران واستقامت ورزندگان راه خویش را به پیروزی رساند، هر چند که دشمنان را خوش نیاید.(الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکه الا تخافوا ولا تحزنوا و ابشروا بالجنه التی کنتم توعدون)
البته شرط تحقق این پیروزی، استقامت وپایداری و حفظ وحدت و یکپارچگی و احتراز از تفرقه نفاق و شقاق در داخل و خارج است. پای فشردن به اصول مسلم اسلامی و ارزشهای انقلاب اسلامی و اطاعت و پیروی از رهبری نظام دینی و اسلامی که تبلور عینی آن در مقام ولایت فقیه است، رمز فتح الفتوح آینده ی ملت ماست.
در پایان ضمن عرض تبریک سالروز جمهوری اسلامی ایران، یاد و نام شهیدان انقلاب اسلامی را گرامی داشته، به روح بلند و ملکوتی امام راحل رحمه الله علیه درود می فرستیم. سربلندی همیشگی ملت ایران اسلامی را تحت زعامت مقام معظم رهبری از درگاه خداوندی مسالت می نماییم.

محی الدین بهرام محمدیان

نظرات

روز استقرار نظام جمهوری اسلامی بر همگان مباركباد

روز جمهوری اسلامی برهمه ملت ایران به ویژه مقام معظم رهبری وشما استاد عزیز مبارک باد.
از تحلیل خوبی که ارایه شده تشکر می کنم.اما امیدوارم به این مطلب نیز توجه شود که بسیاری از مسلمانان در کشور های عربی تحت تاثیر وهابیت گرایش به سلفیون پیدا کرده اند وحتی القاعده وطالبان از کشورهای اروپاییو اسیای میانه نیز یارگیری می کنند دربرابر این پدیده انحرافی راه حل شما چیست؟

نقشه آینده خاورمیانه با مختصات انقلاب اسلامی ترسیم خواهدشد انشالله

امروز پیش بینی امام خمینی ره به وقوع می پیوندد.دلهاوقلبهای همه مستضعفان عالم با انقلاب اسلامی است مشروط به اینکه مسؤلان نظام در رفتار خود دچار تفرقه وخودخواهی نشوند وبا درنظر گرفتن مصالح ملت پشت سر رهبری قدم بردارند.

نظام جمهوری اسلامی از یک سو متکی به آراء مردمی است واز سوی دیگر پایه های آنرا خون شهدا مستحکم ساخته اند.تا انقلاب مهدی جمهوری اسلامی ایران پاینده و پابرجاست.انشاالله

روز جمهوری اسلامی روز تحقق ١٤٠٠سال تلاش ومجاهدت علمی وعملی شیعه برای استقرارحکومت ولایی است

جمهوری اسلامی فلك را سقف بشكافته و طرحی نو در انداخته است

جمهوری اسلامی با دو جزء دیگر خودکامل است ء استقلال و آزادی. و عامل پیروزی آن نیز عبارت است از:اسلام ،مردم و رهبری

روز جمهوری اسلامی بر همه کسانی که علاقمنداسلام وقران هستند تبریک می گویم

جمهوری اسلامی به رغم آرزوی دل بد خواهان پایدار ومقاوم قدم به قدم سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد.روح امام شاد و رهبرمان پاینده باد

از یادداشت تحلیلی استاد محمدیا ن بسیار استفاده کردم .دست مریزاد

روز جمهوری اسلامی روز نه گفتن به غیر اسلام ،روز نفی طاغوتها ، روز پشت کردن به اشرافیگری ، روز به دست گرفتن سرنوشت خویش ، روز نهراسیدن از امریکا ، روز اعتراض به دخالت بیگانه و بالاخره روز به بار نشستن خون شهدا
امام تا زنده ایم رزمنده ایم ،رهبرا تا هستیم پیرو تو هستیم

روز جمهوری اسلامی ،روز عید بزرگ ملت بزرگ ایران و روز تحقق شعار استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی است . این روز بر همه ی ملت ایران مبارکباد.

روز جمهوری اسلامی ، روز شکوه اسلام و ایران است. روز دوازدهم فروردین روز تجلی وحدت و خداخواهی و حق جویی ملت ایران در ساختار نظام جمهوری اسلامی است.
این روز با شکوه ملی بر همه ی ملت ایران و رهبری انقلاب اسلامی مبارکباد و یاد امام و شهیدان جاودانه تاریخ باشد.

۱۲ فروردین روز تحقق آرزوی شهیدان
روز پیروزی آزادی بر استبداد و دیکتاتوری
روز پیروزی استقلال بر وابستگی
به امت اسلامی و فرد فرد ملت ایران مبارکباد

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.