حاکمیت سعودی، حکومت مبتنی بر خشونت و تحجر و افراطی گری است

آیةالله محمدیان، حاکمیت سعودی را حکومت مبتنی بر خشونت و تحجر و افراطی گری دانست و تاکید کرد جنایت آل سعود در اعدام آیةالله شیخ نمر آل نمر باید در دادگاه بین‌المللی پیگیری شود.
نور خبر : آیةالله محمدیان تبریزی ضمن محکوم کردن جنایت آل سعود در به شهادت رساندن آیةالله شیخ نمر آل نمر اظهار کرد ؛ این روحانی آزادیخواه و مبارز با بیان و قلم خویش از نظام سلطنتی سعودی تمکین به قانون و رعایت حقوق شهروندان را می خواست. وی به رسمیت شناخته شدن حقوق شیعیان و رفع تبعیض از آنان و اجازه ی انجام مراسم دینی وفق مذهب جعفری را از سوی دولت سعودی می خواست. اماحاکمیت سعودی ،حکومت مبتنی بر خشونت و تحجر و افراطی گری است وچنین حقوقی را بر شهروندان خود به رسمیت نمی شناسد و هر اعتراضی را در سینه خفه می کند.
وی افزود: چهار سال پیش دستگاه امنیتی سعودی شهید شیخ نمر باقر النمر را به بهانه ی واهی إخلال در امنیت به هنگام بازگشت از مسجد با تیر اندازی و وارد کردن جراحت به او دستگیر کرد و ماه ها بدون محاکمه حتی بصورت نمایشی او را در زندان و تحت شکنجه نگاه داشت و بعد نظام قضایی سلطنتی سعودی شیخ را به جرم اعتراض به والی مسلمین به مرگ محکوم کرد. در حالی که این حکم از سوی علماء، سیاسیون و شخصیتهای بین المللی محکوم شد و حتی دبیرکل سازمان ملل خواستار آزادی وی شد. اما دولت سعودی بزای سرپوش گذاشتن به عدم موفقیت خود در جنگ تحمیلی علیه مردم مظلوم یمن وشکستهای دست پروردگان داعشی و تروریستی در سوریه و عراق و ایجاد یک فتنه ی جدید در منطقه این جنایت ضد انسانی را مرتکب شده است.
آیةالله محمدیان تبریزی با تأکید بر اینکه این جنایت باید در محاکم بین‌المللی پیگیری شود، از علما و دانشگاهیان و روشنفکران خواستار حضوردر حرکتهای اعتراضی مخصوصا با راه اندازی کمپین اعتراض بر علیه دولت سعودی و اربابان امریکایی اش از حقوق پایمال شده ی مردم حجاز بویژه در منطقه شرق عربستان، منطقه ی العوامیة قطیف و احصاء حمایت کنند.

منبع خبر:

تاریخ خبر: 
شنبه, 12 دى, 1394

نظرات

سعودی ها دست پرونده انگلیسها برای ایجاد تفرقه بین امت اسلامی هستند ،أنها مذهب نیستند بلکه مسلکی همانند بهائیت هستند و به لحاظ مبنای فکری به هیچ یک از فِرَق اسلامی ربط ندارند ،تنها از نام سنی استفاده می کنند تا پایگاه اکثریت را اشغال کنند . نتیجه عملکرد صد ساله اخیر آنها جز خدمت به یهود و صهیونیستها چیز دیگری نشان نمی دهد.آنها ستون پنجم دشمن میان امت اسلامی هستند و همیشه از پشت خنجر زده اند ،از بخشش قدس به صهیونیستها توسط عبدالعزیز آل سعود گرفته تا جنایت ملک خالد در کشتار حجاج و طرح فهد تا اسلو عبدالله و جنایت سلمان در یمن و صدها خیانت دیگر

من با نظر کاربر مهمان موافقم که دولت انگلستان روی کار آورنده ی سعودی برای مأموریت خطیر ایجاد تفرقه میان امت اسلامی است. چرا که همین امروز بنگارند سخن پراکند بریطانیا اعلام کرد آیةالله شیخ نمر تروریستی خطرناکی بود که اعدام شد!!!

آمل بان تصبح دماء الشیخ النمر عنصر صحوة للمسلمین کافة خاصة الشیعة فی السعودیة وان تتم معاقبة الذین تلطخت ایدیهم بدمائه.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
4 + 3 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.