یادی از شهید مدافع حرم، محسن حججی، شهیدی که با خنده اش بر مرگ، دشمن را شکست!

بسم الله الرحمن الرحیم
"آلّٓذیٓن اٰمَنوُا و هاٰجٓروُا و جاهَدوُا فی سٓبیلِ اللهِ بِآمْواٰلِهِم و آنـفُسِهم اولئکَ اعْظٓمُ درجةً عندٓاللهِ وَ اولئکَ هُمُ الـفائِزوُنَ"

امروز صبح به یاد شهیدان ندبه خواندم، ولی در هر لحظه ی آن سیمای پر صلابت و نورانی شهید مدافع حرم "محسن حججی" در مقابل چشمانم بود و من او را در بلورین اشکهایم، چون موج می دیدم و این دو بیت از غزل قیصر برایم تداعی می شد:
موجیم و وصل ما، از خود بریدن است
ساحل بهانه ای است، رفتن رسیدن است
تا شعله در سریم، پروانه اخگریم
شمعیم و اشک ما، در خود چکیدن است
شهید محسن و محسن های شهید، نه یک حجت بلکه حجت های الهی برای راه یابی و مسؤولیت پذیری و پاسخگویی همه ی ما در پیشگاه خداوندی است.
من عزت و سربلندی یک مسلمان دل داده به حسین را در چهره ی مصمم و با صلابت او دیدم وقتی در آن تصویر که جلاد داعشی پشت سر او ایستاده است و او بی مهابا مرگ را به هماوردی می خواند که:
مرگ اگر مرد است گو نزد من آی
تا در آغوشش بگیرم تنگ تنگ
من از او جانی ستانم جاودان
او ز من دلقی ستاند رنگ رنگ
آری او یک شیعی ی دار بر دوش است که قصیده ی بلند آزادگی و شهادت را در میان انبوه دشمن دژخیم با نگاهش سرود تا همگان بدانند که پرچم ایمان و اسلام و ایران چگونه باید در اهتزاز نگه داشت.
او عزت را، غیرت را، سربلندی و سرافرازی یک ملت را در قاب یک عکس و تصویر نشان داد تا جوانان این کشور به تصویر ذلت و خود باختگی اعتنا نکنند.
شهید سرفراز، تو از هم‌رزمان خود التماس دعای ویژه خواسته بودی، من و ما با چشمانی اشک آلود از روح بلندت در دیدار سالار بی سر حسین بن علی علیه السلام، برای عاقبت به خیری و زندگی ختم به شهادت درخواست دعا می کنیم.
خدایا همه ی شهیدان، شهدای مدافع حرم به ویژه این شهید والامقام را در روضه ی رضوان خویش با جوانان کربلا همنشین گردان و به تمام بازماندگان به ویژه دُردانه ی عزیزش صبر و سلامت و پاداش بی پایان مرحمت فرما. انّک سمیع الدعا

محی الدین محمدیان
جمعه بیستم مرداد١٣٩٦

محسن

نظرات

در مسلخ عشق جز نکو را نکشند
روبه صفتان زشت خو را نکشند
گر عاشق صادقی ز مردن مهراس
مردار بود هر أنکه او را نکشند

برادر شهیدم
قسم به خون پاکت راهت ادامه دارد
تا آخرین نفر داعشی ها ریشه شان کنده نشود از پای نخواهیم نشست

بسم الله الرحمن الرحیم

پس از شکست های پی در پی گروه های تکفیری-وهابی وابسته به استکبار جهانی در برابر رزمندگان سلام در جبهه های مختلف، گروه ترویستی داعش مرتکبی جنایتی فجیع و غیرانسانی شد در هیچ قاعده و قانون اسلامی و حتی انسانی نمی گنجد.

مردم دلاور و امت حزب الله خصوصا خانواده شهید محسن حججی مطمئن باشند که فرزندان دلیر شما انتقام این اقدام ددمنشانه را با تصمیمی قاطعانه که همانا ریشه کن کردن شجره خبیثه وهابیت و تروریسم از جهان اسلام است خواهند گرفت.

این نوع جنایت ها که تاکنون هزاران مورد آن به همین شکل در عراق و سوریه بر ضد امت مسلمان اعم از شیعه و سنی به وقوع پیوسته تنها نتیجه ای که در برخواهد داشت اتحاد و آگاهی بیشتر عالم اسلامی نسبت به هویت و خباثت این خوارج زمان است و ما را در پاک کردن سرزمین اسلامی از لوث وجود آنان مصمم تر و قدرتمندتر خواهد نمود.

به حلقوم بریده این شهید عزیز راه اباعبدالله (ع) سوگند یاد می کنیم که از تعقیب این شجره ملعونه و نابودی این غده خطرناک برآمده در پیکر جهان اسلام تا آخرین نفرشان از پای نخواهیم نشست.

ما از ابتدا مصمم و به دور از تردید در این راه گام برداشتیم اما ارتکاب این جنایت ها عزم و اراده ما را جزم تر و جدی تر نمود تا جای جای اراضی اسلامی را از وجود بی وجود پلیدشان تطهیر نماییم.

اینجانب به پدر، مادر، همسر و فرزند مقاوم این شهید بزرگوار که فرزندشان مانند سالار شهیدان امام حسین(ع) و با همان شیوه ظالمانه به شهادت رسید تبریک عرض می کنم زیرا نام خانواده شهید پرورتان با خاندان سید و سرور شهیدان همنام و قرین گردید و شهید شما و ما سند افتخار ایران اسلامی و سپاه ولایت است.

ایران اسلامی در راه آزادی و شریعت و برای نجات دین مبین اسلام چنین قربانیان ارزشمندی را تقدیم می کند و از خدای سبحان عاجزانه طلب می کنیم که حسن عاقبت با مرگی همچون شهید محسن حججی عزیز برای مقرر فرماید.

هنیئا لک و لکم و عظم الله اجورنا و اجورکم

قاسم سلیمانی

1396/5/19

ای بانوی پر شهامت زینب
ای بانوی صبر و استقامت زینب
ای پیام رسان عاشورا
ای مدافع حرم حسینی از کربلا تا کوف و شام
امروز از حرمت دفاع می کنیم تا رهرو تو باشیم در دفاع از حریم آل الله
بلند می گوییم تا تعهد ما را اهل عالم بشنوند
کُلّنا. عباسک. یا زینب
شاهد ادعایمان شهید محسن حججی

ای چهره ی درخشان جوان مسلمان ایرانی من به تو افتخار می کنم
آرزو می کنم خداوند توفیق رهسپاری در راه شما را به همه ی جوانان ایران عنایت کند محسن افتخار ما جوانان ایرانی است
شهادت این شهید نمونه را به تمام ملت ایران، مقام معظم رهبری و خانواده ی گرانقدرش تبریک و تسلیت می گویم.

هر چه تصاویر و فیلمهای این شهید را می بینیم خسته نمی شیم چهره ملکوتیش اشکها را جاری می کنه فیلم لحظه اسارتش آه از نهادمان برآورد.
دوباره خبر رسید
که یه لاله پر کشید
کوچه مشکی شد برات....

ما قصه آزادگی با خون نوشتیم
این داستان با شیوه مجنون نوشتیم
درود خدا بر ایثارگرانی که جان گرانبهای خود را جز برای رضای خالق و کسب عزت و شرف فدا نمی کنند.
آنان که چون علی اکبر حسین علیه السلام مرگ در راه حق تعالی را «شهادت» و «احلی من عسل» می دانند.
خداوند آنان را با رسول گرامی و اولیاء اش محشور بگرداند. قطعا خونهای به ناحق ریخته شده دامن دد منشان مستکبر و نوکران حلقه به گوش آنان را خواهد گرفت. والله ذوالانتقام

آن مرد می آید،
آن مرد قهرمان می آید
آن مرد سرفراز می آید
آن مردِ مرد می آید
آن مهربان می آید
آن شهید می آید
شهید حججی می آید
او با اشک و باران می آید
او با بوی عطر زینب و حسین و کربلا می آید
و او می آید
سرها را بالا بگیرید
قدمها محکم
دست ها و مشتها فشرده
شهید سرفراز می آید

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
9 + 8 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.