تسلیت درگذشت اندیشمند گرانقدر دکتر عماد افروغ رحمت‌الله علیه

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
رحلت اندیشمند گرانقدر و معلم ارجمند، استاد جامعه‌شناس دکتر عماد افروغ در سحرگاه بیست و سوم ماه مبارک رمضان تقدیر لیلةالقدر او بود که به همراه فرشتگان رحمت به آسمان پر کشید.

او را در دوستی با صداقت و صراحت می‌شناختم و نسبت به ارزش‌های دینی پایبند و مؤمن.
در برابر کج‌اندیشی و کژباوری و بدرفتاری موضع می‌گرفت. او قائل به نقد از درون گفتمان انقلابی و اصلاح پی در پی رفتار های اجتماعی و سیاسی و راهکارهای حکمرانی بود.
جلساتی که در تالار اجتماعات مسجد و مجتمع اسلامی نور با نیروهای انقلاب سخن می‌گفت با شفافیت تمام اظهار می‌کرد جریان انقلاب باید در مسیر شدن به پالایش مستمر بپردازد تا گرفتار رکود و سکون و گندیدگی نشود. و این همان موضع مشترکی بود که ما را به یکدیگر نزدیک می‌کرد.
اما یک دوره نمایندگی در مجلس شورای اسلامی او را به این تصمیم رساند که آموزش و تربیت نسل جوان ضروری ترین کار برای کسانی است که می‌توانند عهده دار این مهم شوند.
فقدان این استاد گرانقدر و متعهد را به نیروهای انقلاب اسلامی ، جامعه‌ای علمی کشور ،شاگردان و دانشجویان ایشان به ویژه خانواده ‌ی سوگوارشان تسلیت عرض می‌کنم و از درگاه حضرت ربوبی برای آن مرحوم رحمت و غفران و برای بازماندگان صبر و اجر درخواست دارم.
از خداوند متعال مسألت می‌کنم این مرد مومن و صبور را در کنار سفره‌ی کرم مولی الموحدین، امیرالمؤمنین علی علیه السلام به رحمت خود پذیرا باشد. انه ولی المومنین و هوالغفور الرحیم
۲۳ رمضان المبارک۱۴۴۴ و ۲۵فروردین۱۴۰۲
محی‌الدین محمدیان
رییس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت

نظرات

خداوند رحمت کند استاد اندیشمند و آزاده ای بودند

مرحوم دکتر عماد افروغ انسانی اندیشمند، فرهیخته، دین مدار و آزاد اندیش بود و حقیقت فهمیده را فدای خط و ربط سیاسی نمی‌کرد . روحش شاد

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.