مشارکت 670 مؤلف در تألیف کتب درسی/ تدوین 56 کتاب درسی در راستای اجرای سند تحول

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، تدوین 56 کتاب درسی، 51 کتاب راهنمای معلم، 3 عنوان کتاب کار و تولید و 20 فیلم آموزشی مدرسان را از جمله فعالیت‌های انجام شده در راستای اجرای سند تحول آموزش و پرورش برشمرد.

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در دومین نشست بررسی دستاوردها، نقد و نظر و چشم‌انداز سند تحول بنیادین که با حضور معاونین، مشاورین و مدیران کل حوزه ستادی در سالن جلسات ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار داشت: در کنار سند تحول بنیادین 2 سند بالادستی شامل سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و مصوبات نهادهای قانونگذار وجود دارد.

وی تدوین 56 کتاب درسی، 51 کتاب راهنمای معلم، 3 عنوان کتاب کار و تولید و 20 فیلم آموزشی مدرسان را از جمله فعالیت‌های انجام شده در اجرای سند تحول برشمرد و عنوان کرد: «تفکر و پژوهش»، «تفکر و سبک زندگی»، «کار و فناوری»، «کارگاه کارآفرینی و تولید»، «تفکر و سواد رسانه‌ای» و «انسان و محیط زیست» از جمله عناوین کتاب‌های درسی جدیدالتألیف است که در اثنای اجرای سند تحول، تدوین و در مدارس ارائه شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان افزود: ایجاد سامانه اعتبارسنجی کتاب‌های جدیدالتألیف، مشارکت در تولید بسته‌های آموزشی شاخه‌های فنی وحرفه‌ای و مشارکت 670 مؤلف در تألیف کتب درسی از جمله اقداماتی است که درخصوص چرخش از انحصارانگاری در تربیت به مشارکت جویی و مسئولیت پذیری صورت گرفته است.

وی گفت: عدم آموزش معلمان برای تدریس کتب جدید، عدم ایجاد بستر برخی تکالیف و عدم نیازسنجی در حوزه زبان آموزی خارجی از جمله نقاط ضعف اجرای سند تحول است.

تاریخ خبر: 
چهارشنبه, 23 اسفند, 1396

نظرات

با سلام و ادب
ضمن تشکر از زحمات همکاران دفتر تالیف چند نکته را درخواست میکنم:
اولا : توسعه مشارکت به معنای واگذاری بی قید و شرط تالیف به بخش غیر دولتی نیست آنوقت کتابهای درسی همان می شود که الان کتابهای کمک درسی و حل المسایل ها هستند.
ثانیا: کتاب درسی باید به مصلح و منافع ملی و همبستگی و اتحاد ملی توجه کند در حالی برخی با شعار تمرکز زدایی دنبال واگرایی ملی هستند.
ثالثا: فرهنگ ایثار و جهاد وشهادت و هویت اسلامی ایرانی باید همیشه در برنامه درسی مواظبت شود.
رابعا:به روز آوری برنامه درسی و کتابها باید همراه با آموزش و تربیت معلمان و تأمین تجهیزات و فناوری های لازم باشد.
با تشکر محسن بیراموند لرستان

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
1 + 1 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.