اتمام روز شهادت

آیا روز شهادت با اتمام اذان مغرب به اتمام می رسد و می توان مجلس عروسی برگزار کرد؟
باسمه تعالی
با اذان مغرب روز تمام شده وشب روز بعد آغاز می شود ، به عنوان مثال بعد از اذان مغرب روز پنجشنبه ، عنوان شب جمعه به خود می گیرد و در کتابهای دعا و یا کتابهایی که اعمال الأیام و یا اعمال السنة مثل مفاتیح نیز مراجعه کنید ،متوجه می شوید .
اما رعایت احترام روز شهادت یا شب شهادت معصومین علیهم السلام امری پسندیده است و اگر کاری موجب وهن یا ترک ادب آن بزرگواران باشد انجام أن جائز نیست. ولی نفس انجام عروسی بعد از پایان روز شهادت مانعی ندارد ولی برگزاری مجالسی که همراه با معاصی همچون لهو و لعب و یا اختلاط نامحرم و... باشد در هیچ وقتی جائز نیست. والله اعلم .

نظرات

روزی که شبش آخرین شب قدره میشه عقد کرد؟؟

باسمه تعالی صرف عقد کردن فی نفسه اشکالی ندارد. والله اعلم

باسلام،مراسم عروسی من یک روز بعد از شهادت امام صادق (ع)هست،آیا بهتر هست که جا به جا شود؟

سلام علیکم در فرض مزبور (عروسی در شب ۲۷ شوال المکرم) فی نفسه مانعی ندارد مگر به ملاحظه امور دیگری بخواهید وقت را تغییر دهید. والله اعلم

باسلام عروسی من۲۱مرداد هست یعنی روزش شهادت امام محمد تقی آیا زمان عروسی مناسب هست یا بهتره که جابه جا بشه؟ باتشکر

باسمه تعالی برای رعایت احترام حضرات معصومین علیهم السلام و عمل به روایت معتبر« شیعیان ما از باقیمانده طینت ما خلق شده اند ، در شادی ما شاد و در مصیبت و اندوه ما غمگین و اندوهناک اند»بهتر است وقت مراسم را تغییر دهید. موفق و خوشبخت باشید

تولد من ۲۰ مرداد هست.و فرداش ینی ۲۱ مردادشهادت امام محمد تقی هست اگـ روز ۲۰ تولد بگیرم اشکالی داره؟؟

باسمه تعالی سلام علیکم خواهر محترم شیعیان در حزن واندوه امامان خود علیهم السلام محزون و در شادی و سرور آنان خوشحالی می کنند. مناسب است سرکار نیز بانسبت به این مهم توجه کنید و مراسم تولد خود را بعد از مراسم سوگواری امام علیه السلام با رعایت ضوابط شرعی برگزار کنید. ان شاءالله سربلند و شادمان باشید.

سلام. ۱۷بان شهادت امام رضا است ایا بعد از اتمام نماز مغرب میشه جشن تولد گرفت یا نه؟ممنون میشم جواب بدید

سلام علیکم در فرض مزبور با رعایت ضوابط شرعی مانعی ندارد. والله اعلم

نظر دهید

4 + 16 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.