حاشیه ی ناپسند راهپیمایی روز قدس

بسم الله الرحمن الرحیم
اجازه بدهید بدون مقدمه بگویم، حسب نقل برخی روایات: "خطر و آسیب دوستان جاهل کمتر از خطر و آسیب دشمن نیست و فریاد از دوستان جاهل ظاهر الصلاحی که همچون عالمان متهتّک کمر ایمان را می شکنند."
آنچه امروز در حاشیه ی راهپیمایی وحدت آفرین و دشمن شکن روز قدس از برخی عناصر خود سر، سر زد مصداق رفتار جاهلانه ی کسانی است که به زعم خود کار خوب انجام می دهند. صد البته چنین کسانی زیانکارند و زیان رسان به امت اسلامی. آنهایی که مدعی تبعیت از رهبری معظم انقلاب اسلامی هستند به این فراز از فرمایش ایشان توجه کنند تا معلوم شود، آنهایی که به سلیقه و میل خود عمل می کنند چه ضربه و ضرری به کشور و یکپارچگی مردم می زنند. نص فرمایش ایشان این چنین است:
"این را هم عرض بکنیم؛ این حرفی که من امروز زدم و از بعضی از مسئولان و سران کشور گله‌گزاری کردم، موجب نشود که حالا یک عده‌ای راه بیفتند، بنا کنند علیه این و آن شعار دادن؛ نه، بنده با این کار هم مخالفم. اینکه شما یک نفر را به عنوان ضد ولایت، ضد بصیرت، ضد چه، مشخص کنید، بعد یک عده‌ای راه بیفتند علیه او شعار بدهند، مجلس را به هم بزنند، بنده با این کارها هم مخالفم؛ این را من صریح بگویم. این کارهائی که در قم اتفاق افتاد، بنده با اینجور کارها مخالفم. آن کارهائی که در مرقد امام اتفاق افتاد، بنده با اینجور کارها مخالفم. بارها به مسئولین و کسانی که میتوانند جلوی این چیزها را بگیرند، تذکر داده‌ام. آن کسانی که این کارها را می‌کنند، اگر واقعاً حزب‌اللّهی و مؤمنند، خب نکنند. می‌بینید که تشخیص ما این است که این کارها به ضرر کشور است، این کارها به نفع نیست. با احساساتشان راه بیفتند اینجا، آنجا، علیه این شعار بدهند، علیه آن شعار بدهند؛ این شعاردادن‌ها کاری از پیش نمی‌برد. این خشمها را، این احساسات را برای جای لازم نگه دارید. در دوران دفاع مقدس اگر بسیجیها میخواستند همین طور بروند یک جائی، طبق میل خودشان حمله کنند، که خب پدر کشور در میآمد. نظمی لازم است، انضباطی لازم است، مراعاتی لازم است. اگر چنانچه به این حرفها اعتنائی ندارند، آنها که خب حسابشان جداست؛ اما آن کسانی که به این حرفها اعتناء دارند و مقیدند که برخلاف موازین شرع حرکت نکنند، باید مراقبت کنند، از این کارها نکنند.»
فکر نمی کنم، تذکری صریح تر از این، درباره ی این نوع حرکتهای غیراصولی و غیر قانونی بتوان ارائه کرد. اهانت به رییس جمهور قانونی، اهانت به مردم و حریم قانون و اقدام برخلاف منویات رهبری است. البته نقد و مباحثات علمی و حتی سیاسی ملاک و معیار خود را دارد و نمی توان رفتارهای آلوده به اغراض شخصی و جناحی را جایگزین آن کرد. "اللّهمَّ اَصلِحْ کُلَّ فاسِدٍ مِن اُموُرِ المسلمین"

نظرات

متاسفانه بعضی ها از سر ندانم کاری فاجعه می آفرینند!نه وقت می شناسند ونه موقعیت. فقط برای دشمن و رسانه های بیگانه خوراک درست می کنند!

هر دم از این باغ بری می رسد
تازه تر از تازه تری میرسد
بهانه جویان هر روز دنبال بهانه ای هستند و دوستان بهانه ساز هر روز سوتی می دهند

وقتی بزرگان رعایت مصالح ملی را ندارند از جاهلان به قول شما چه انتظاری می رود؟! باید عقلای قوم زمینه بهانه سازی و بهانه تراشی را به دشمن دانا و دوست نادان ندهند.!

استاد عزیز به نظر من اگر دولت با حرفها و کارهاشون مردم را دوقطبی نکند بهانه برای چنین شعارهایی ایجاد نمی شود

ملت ایران باید یکپارچه باشند و دولت به عنوان منتخب اکثریت باید خدمت گزار همه ی آحاد ملت باشد. امروز دشمنان در صدد دو قطبی کردن ملت هستند ولی ما باید هوشیار باشیم ، حتی اگر لازم است برای حفظ وحدت از مقابله ولو بحق پرهیز کنیم.
از سوی دیگر دولت منتخب ،باید از سوی مخالفان نیز محترم شمرده شود و به عبارت دیگر تضعیف دولت ،تضعیف نظام خواهد بود.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
4 + 2 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.