"شیخ حسین نبی پور" و رنج و جهاد، زهد و تقوا، صبر و رضایت

بسم الله الرحمن الرحیم
روز دوشنبه دوازدهم شهریور ۹۷ به منظور بازدید از فعالیتهای ستاد قران کریم به یزد سفر کردم. ستاد قران کریم چند سالی است به همت حجةالاسلام والمسلمین قرائتی در جهت توسعه ی مباحث تفسیری و تدبر در قران کریم تلاش می کند و در برخی از استانها و شهرستانها با همکاری حوزه‌ی علمیه قران فعالیتهای مؤثری مانند برگزاری دوره های آموزش مهارتهای بیان تفسیر و همچنین عمومی سازی جلسات فهم قران کریم انجام گرفته است.
بنده از اول فعالیت های این ستاد و برخی فعالیتهای قرآنی جناب استاد قرائتی، با ایشان به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم همراهی و همکاری داشتم و اخیراً جناب ایشان فرمودند با توجه به فرصتی که برای من پیش آمده است به عنوان دبیر این ستاد امور مربوط را پیگیری نمایم.
در این سفر به استان یزد، توفیق داشتم از برخی دوره های آموزشی و مباحثات تفسیری بازدید کنم و نهایتا عصر آن روز با خیرین و علاقمندان قرآن جلسه ای را برگزار کردیم که بسیار مفید و قابل استفاده حداقل برای خود بنده است.
## عیادت دوست و عزیزی گرانقدر
اما در کنار این جلسات موفق شدم، به همراه جناب حجةالاسلام فیاض و تعدادی از دوستان یزدی، از برادر عزیز و سرور گرانقدر روحانی جناب حجةالاسلام و المسلمین حاج شیخ جسین نبی پور عیادت کنم. آقای نبی پور از دوستان قدیمی است که از سال ۱۳۶۴ از دوران نهضت سواد آموزی با ایشان توفیق آشنایی دارم و در ستاد اقامه ی نماز و برخی فعالیتهای علمی نیز این رفاقت و همکاری داشته است.
ما در این سالها از آقای نبی پور تلاش و دلسوزی، زهد و تقوی، مناعت طبع و آزادگی و حریت دیدیم. ایشان از زندان رفته های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی است که بعد از انقلاب نیز در عرصه های اجتماعی و فرهنگی جزو فعالان بوده است و تا این سالهای اخیر که بیماری ایشان را مجبور به بستری شدن در منزل کرده است در میدان تبلیغ و تربیت و فعالیتهای اجتماعی بسیار با نشاط و پرشور فعال بود. البته این دوره ی بیماری نیز یکی از ویژگی های جناب نبی پور را نشان داد که در مقام صبر و رضا نیز شایسته‌ی تقدیر است، هرچند در گذشته نیز مصیبت وارده از فقدان فرزند جوانش او را در سوگ نشانده بود ولی لبخند رضایتش از ایفاد امانت به حق تعالی عزّ اسمه ضرب المثل دوستان شده بود.
من در این عیادت، خوشحال از زیارت مجدد ایشان ولی متأثر از حال نقاهت و بیماریشان شدم، اما لبخند ایشان و حرکت شادمانه ی چشمانش که از واگویی خاطرات و ابلاغ سلام دوستان پدید می آمد بسیار مایه ی خرسندی بود و سیمای یک مؤمن خداباور را به نمایش می گذاشت که همانند جبل راسخ، استوار و خستگی ناپذیر با آمیزه ای از رضا و سپاس، بیماری و درد را به سخره ایستاده است.
## همسفر زندگی
باید فراموش نکنم که همسفر زندگی ایشان نیز در این سالهای مهاجرت و مجاهدت و درد و رنج، صبر و شکر را به رفعت رسانده است. یادم نمی رود سالها پیش شاید بیسو چند سال قبل، شبی مهمان منزل آقای نبی پور بودم صبح بعد از تعقیبات نماز گفت و گو می کردیم به مناسبتی از ایشان از عائله و همسرشان ذکر خیری کردند و فرمودند همسرم در این سالهای زندگی مشتر در اضلاع وجودش حتی به وزن قیراطی از زینت آلات نداشته و هرگز گلایه و شکایتی نکرده است! امروز این صبوری و همراهی در استقبال شادمانه و محترمانه از این میهمانان حاج آقای نبی پور دیدم که چگونه باذوق میهمانان را معرفی می کردند و من ستودم در دل این صبر و استقامت را که مودّت و رحمت بین زن و شوهر را به تصویر می کشید.
## آرزوی سلامت و راحت
در کنار بستر از جناب حجةالاسلام والمسلمین درخواست دعای خیر کردم با به هم خوردن لبها و اشاره ی سر و چشم دعا کرد هرچند صدایش جوهر نداشت اما ما همه برای تمام بیماران در بستر و راحت و سلامت ایشان دعا می کنیم که چراغ زهد و صبر و رضا برای آموختن و تربیت شدن روشن بماند و بر پاخیزد.

نظرات

واقعا آقای نبی پور روحانی ساده زیست و مردمی هستند تمام عمرشان را باسختی ، تلاش و مجاهدت و خدمت به مردم و تبلیغ اسلام گذرانده است. ایشان در میبد، یزد، تهران و قم جزو فعالان نهضت امام خمینی بوده اند . خداوند انشآلله صحت و عافیت مرحمت فرماید.

خداوند همه ی جانبازان مجروحان و بیماران را شفا عنایت فرماید و به حق محمد و آل محمد این روحانی خدمتگزار نیز لباس عافیت مرحمت فرماید • آمین یا رب العالمین

نظر دهید

16 + 0 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.