ابراز همدردی و تسلیت به هم‌وطنان سیل‌زده در مناطق مختلف کشور

بسم الله الرحمن الرحیم
و لیبلونکم بشیءٍ من‌الخوف و الجوع و نقص من‌الاموال والانفس و الثمرات و بشّرالصابرین

باد و باران و برف نعمت‌های الهی هستند اما به جا نیاوردن شکر نعمت یعنی پاسخ مناسب ندادن به نعمت‌ها، آنها را تبدیل به نقمت ساخته و گاه رحمت را توأم با زحمت می‌کند.

خداوند متعال ما را متنعم به نعمت‌های خویش و مشمول رحمت خود می‌گرداند، اما برخی از ما به جای اغتنام فرصت به تباه کردن آنها کمک می‌کنیم.

در این سال‌های اخیر که خشکسالی و کمبود نزولات آسمانی دل‌ها را نگران ساخته بود، ریزش باران و برف زمستان خوب و بهار نیکو بشارت از رحمت خداوندی داشت و دارد. ولی مصیبت دامن ما را گرفت در حالی‌که می‌توانستیم با آمادگی علمی و فنی و تلاش و هوشیاری برکات الهی را وسعت بخشیم ولی از آن غفلت شده است اما نباید مأیوس بود. ضرورت دارد امروز را پلی برای رسیدن به فردای بهتر قرار داد و از تلخی‌ها، درس‌های شیرینی برای آبادی و عمران و استقلال کشور آموخت.

اما جمله ی دیگر، تسلیت به ملت شریف ایران به‌ویژه بازماندگان جان باختگان این حادثه ی دلخراش و آرزوی رحمت و غفران برای درگذشتگان این سیل سهمناک مخصوصا در مناطق شمال غرب کشور و آذربایجان است. از درگاه خداوند متعال شفای عاجل مجروحان و مصدمان و صبر و اجر برای مصیبت‌دیدگان و سوگواران را مسألت می‌نماییم.

البته ضمن تشکر و قدردانی از تلاشهای نیروهای امدادی، یگان های نظامی و انتظامی و سپاه پاسداران، انتظار رسیدگی فوری و ترمیم آسیب‌ها و خرابی‌ها و پیش‌بینی و پیش‌گیری از حوادث مشابه از سوی مسئولان دولتی و نهادهای مددکاری و اجتماعی و روحانیت بزرگوار در آرامش‌بخشی و پیگیری نیازهای خانواده آسیب‌دیده و عموم اهالی مناطق آسیب‌دیده مورد تأکید است. علیه توکلنا و ایاه نستعین

١٣٩٦/١/٢٧
محی‌الدین بهرام محمدیان

کلیدواژه:

نظرات

تسلیت تسلیت
هموطن آذربایجان قان آغلر
گل دردینه مرهم اؤل

آپاردی سئللر سارامی
بیر ساری تئللی بالامی
غموزده شریکوخ امک داشلارمز

انا لله و انا الیه راجعون
هموطنان مصیبت دیده در آذربایجان ،کردستان ،کرمانشاه ،قزوین ، اردبیل در غم شما شریکیم ، تسلیت ما را پذیرا باشید.
علی مجتبوی آرانی کاشان

واقعا این سؤال مار اذیت می کند،خسارات ندانم کاری های متولیان و مسؤولان بر عهده ی چه کسی است؟ کسی که زیر پل رودخانه را مسیر عبور قرار می دهد و یا به ساخت و سازهای غیر مجاز مجوز داد ،أیا مسؤول ضررها و خسارتها نیست.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.