پیام تسلیت به مناسبت درگذشت استاد عبد المحمد آیتی

بسم الله الرحمن الرحیم
"دانشمندان جاودانه اند تا روزگار پا برجاست"

درگذشت استاد فرزانه عبدالمحمد آیتی، آه و أسف ما را در فقدان بزرگان فرهنگ و علم و ادب چند باره کرد.او دانش آموخته ای از حوزه و دانشگاه و تجربه اندوخته ای از آموزش و پرورش بود که در سالیان تحصیل و تدریس سنت علمی حوزه های علوم اسلامی و عالمان بزرگ إیرانی را در عرصه ی آموزش و پژوهش پاس داشت و با ترجمه ی گلچین آثار اندیشمندان و پیشینیان از عالمان مسلمان عربی نویس و عربی زبان، آنها را در میان دانشجویان و دانش پژوهان به برگردان خوب اعتبار مجدد بخشید.
استاد عبدالمحمد آیتی با دلبستگی خاصی به معارف دینی و با پشتوانه ی علمی خویش در علوم اسلامی ، قرآن مجید و نهج البلاغه و صحیفه ی سجادیه را با ترجمه ای زیبا و دقیق به زبان شیرین و شیوای فارسی برگرداند و عاشقان و دوستداران قرآن و معارف أهل بیت علیهم السلام را تحفه ای گرانقدر تقدیم کرد.
آنان که او را از نزدیک دیده و یا از مصاحبت و مجالست با او بهره مند شده اند، همه إذعان دارند که وی علاوه بر دانش انبوه و اطلاعات وسیع ادبی ، تاریخی، فلسفی در مهربانی و تواضع و بذل دانش و دستگیره علمی نیز کم نظیر بود.
آنچه از ایشان باقی مانده است علاوه بر ماندگاری نامشان، باقیات صالحات است که یقیناً صدقه ی جاریه ای در دوام بارش رحمت الهی بر آن فقید سعید در عالم علوی خواهد بود. ضمن تسلیت درگذشت آن فقید سعید به بازماندگان محترم أعم از خانواده و شاگردان وارادتمندان، از خداوند سبحان علو مرتبت آن عالم فرزانه را مسألت میدارم.

بیستم شهریور ١٣٩٢ محی الدین بهرام محمدیان

 

نظرات

استان لرستان در مدت کوتاهی دو تن از نام آوران خود را از دست داد و در سوگ دو استاد بزرگ آیة الله طاهری خرم آبادی و استاد آیتی نشست . این دو ضایعه بزرگ را به نوبه خودم به تمام أهل علم و فرهنگ تسلیت می گوییم.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.