پیام رییس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

بسم الله الرحمن الرحیم
مهرِ امسال نیز بدون صدای زنگ مدرسه و شور و هلهله‌ی دانش آموزان آغاز می‌شود.

بار دیگر بدون شادی کلاس اولی‌ها، بدون صدای قدم‌های همکلاسی‌ها، بی عطر و دود اسپند بابای‌مدرسه و خوش‌آمد گویی خانم مدیر و آقای مدیر پا به مهر می‌گذاریم و از پنجره شبکه‌ی شاد در جست و جوی درس محبت معلمان خود خواهیم بود.
امروز این دانش‌آموزِ دیروز به رسم همه‌ساله دست پر مهر معلمان خود را می‌بوسد و به دانش‌آموزان و هم شاگردی‌های امروز خوش‌آمد و شادباش می‌گوید.
امید داشتیم با ریشه کنی ویروس کرونا دوباره دست‌های یکدیگر را به مهر بفشاریم و در کنار هم، از آموختن و اندوختن علم و معرفت لذت ببریم و عمارت آینده‌ی زندگی را به مصلحت تربیت و ادب و با دستانی ورزیده به فن و مهارت بالا ببریم.
باز هم امیدواریم مسؤولان نظام آموزشی با آینده نگری و دوراندیشی بدون فوت وقت بی‌آنکه مشغول خاطره‌های خود باشند برای تحقق آرزوهای بلند نسل جدید با هویتی اسلامی و انقلابی و ساختن ایران قوی و پیشتاز در عرصه‌های مختلف زندگی به ویژه علم و فناوری اهتمام مضاعف بورزند.
سالگرد هفته‌ی دفاع مقدس و یاد ایثار و فداکاری ملت ایران مخصوصاً شهیدان و رزمندگان و تقارن آن با ماه مهر ماه علم آموزی و معرفت اندوزی، می‌تواند الگوی ایثار و جهاد را سرلوحه‌ی کارگزاران تعلیم و تربیت قرار دهد و عطر پایداری، عزت و سربلندی را در میان آینده سازان این مرز و بوم پراکنده سازد.
انتظار می‌رود با توجه ویژه، به ایمن سازی مدارس و تکمیل واکسیناسیون معلمان و دانش‌آموزان و طراحی و تصویب روش های آموزشی مناسب اعم از حضوری و مجازی و تفویض اختیار به شوراهای آموزش و پرورش استان‌ها و شهرستان‌ها فرآیند بازگشایی مدارس سرعت و شتاب بگیرد و مشارکت خانه و مدرسه توسعه پیدا کند.
مجددا حلول بهار پر رنگ و نگار تعلیم و تربیت و مهر پر درخشش رشد و شکوفایی را به قافله‌ی پر شکوه آموزش و پرورش به ویژه معلمان، آموزگاران پاکی و طهارت و عشق و امید تبریک می‌گویم و سلامت و سربلندی آنان را در دوام خدمت به ایران و اسلام از درگاه خداوندی مسألت می‌نمایم.
۳۱شهریور۱۴۰۰
محی‌الدین محمدیان
رییس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.