محکومیت حمله‌ی تروریستی به مکتب دخترانه‌ای سیدالشهداء در غرب کابل

بسم الله الرحمن الرحیم
٫٫ و ما نقموا منهم‌ اِلّا أن یؤمنوا باللّه العزیز‌ الحمید ٫٫
نمی‌دانم چگونه می‌توان دید و فریاد نکشید؟شنید و خونین جگر نشد؟!
پاره های تن بخون آلوده و ناله های دلخراش دخترکان معصوم کابلی را؟!!
جرمشان چه بود؟! معصومیت آمیخته به محبت اهل بیت علیهم السلام؟! یا روزه داری و بودن در مکتب سیدالشهداء علیه السلام؟!
چند روز است از هنگام شنیدن این خبر هولناک که ٫٫در غرب کابل در مکتب دخترانه‌ی سیدالشهداء‌ ، با انفجار خودروی بمب گذاری شده نزدیک به یکصد نفر کشته و مجروح شده اند٫٫ از عمق وجودم می‌سوزم و با خود ، اندوه کابل افزون ‌کُشت ما را ، زمزمه می‌کنم!
الله اکبر از این همه جنایت و تحمیل این همه ظلم و مظلومیت به مردمی نجیب و شریف و شکیبا ، که تنها آرزومند استقلال و استقرار صلح در سرزمین خویش‌اند!
مردمی که نیم قرن است از تجاوز استعمار سرخ و جلادی مزدوران آنان تا تجاوز و غارت استعمارگران غربی و قتل وکشتار سربازانشان به ستوه آمده‌اندو امروز گرفتار بلای مضاعف تروریسم کور نابخردان مدعی دیانت وهابی امریکایی شده‌اند !
اما دریغا از یک نهاد بین المللی ، از یک سازمان بشر دوستانه و یا یک اراده‌ی با نفوذ جهانی که در مقابل این ظلم فراگیر بایستد ،آن را محکوم کند و برای رفع این ستم اقدام نماید!
ما می‌دانیم که این جنایت ،قصاص فاطمیون به جرم جهاد پدران در مقابل آمریکا و رژیم صهیونیستی و تروریست‌های دست پرورده‌ی آنان داعش است!
لذا ضمن محکومیت شدید تعدی به حریم دانش‌آموزان و مدرسه و کشتار سبعانه‌ی کودکان بی‌گناه ،از عموم مسلمانان ، آزادیخواهان و مردم نیک اندیش دنیا می‌خواهیم با پدیده‌ی شوم ترور کودکان بی گناه و تجاوز به ساحت مراکز آموزشی و علمی مقابله کرده و خواستار محاکمه‌ی عاملان و آمران و پشتیبانان این جنایت های هولناک باشند.
از درگاه حضرت ربوبی در این ماه عبادت و بندگی ،خاضعانه و ملتمسانه برای محرومان و مصدومان شفا و عافیت و برای بازماندگان صبر و اجر و برای شهداء رضوان و رحمت مسألت می نماییم. امیدواریم مردم صبور افغانستان با دوری از هرگونه تفرقه و جدایی ، در مقابل دشمنان و اشغالگران غربی اعم از اروپایی و آمریکایی در صف واحد بایستند و ضمن رفع اشغال و حفظ استقلال در آبادی و عمران وطن خویش بکوشند. اّلیس الصبح بقریب؟
۲۷ رمضان المبارک ۱۴۴۲
محی‌الدین محمدیان
مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.