تخریب آشیانه‌ی یک مادر و فرزند در بندر عباس و حماقت مدیریتی

بسم‌الله الرحمن‌الرحیم
شنیدن خبرهای ناگوار کرونا و بازی‌های سیاسی برای کاسب‌کاری از وضع کرونایی کشور بسیار دردناک است. بعضی‌ها به جای آنکه در سنگر خدمت به انجام وظایف و تکالیف خود بپردازند، با بهانه تراشی از زیر بار مسؤولیت فرار می‌کنند تا برای خود قهرمان بمانند. در حالی که نیروهای جوان جهادی و بسیجی جان خود را به کف گرفته در کنار مدافعان سلامت شبانه روز خدمت می‌کنند، برخی از صاحب منصب‌های مدعی تخصص از مسؤولیت خود کناره می گیرند. زهی تأسف!
اما دردناکتر از آن، بروز حماقت مدیریتی است که چون بختک بر عرصه‌ی مدیریتی کشور در قوای مختلف سایه افکنده است. نمونه‌ی آن همین حادثه‌ی دلخراش تخریب خانه یک بانوی بی‌سرپرست در بندرعباس است. فقط کافی است درباره‌ی چند اظهار نظر در پی این ماجرا تأمل شود. آری #حماقت_مدیریتی یعنی بدون عقل و تدبیر کاری را انجام دهی و سپس برای در امان ماندن از تبعات منفی عذر خواهی و دستور بررسی دهی!
شهردار گفته اند: احداث آلونک در بستر آب راه و سیلاب و در اراضی ملی غیرقانونی بوده‌است!
گفته‌اند: مسؤولان بهزیستی بعد از بررسی پی بردند این مادر و فرزند سرپرست نداشتند و در نزدیکی منزل پدری اش برای خود سرپناه ساخته است!
شهردار گفته از سوی وزارت مسکن به ایشان مسکن داده می شود!
به دنبال تخریب خانه یک زن سرپرست خانواده توسط شهرداری بندرعباس و خودسوزی زن، استاندار هرمزگان از خانواده بی‌سرپناه و مردم این استان عذرخواهی کرد. او گفت با عوامل این اقدام برخورد «جدی» می‌شود.
علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با حضور در بیمارستان شهید محمدی از مصدوم حادثه تخریب یک منزل مسکونی توسط شهرداری بندرعباس عیادت کرد.
صالحی ضمن عیادت از مصدوم این حادثه و دیدار با اعضای خانواده او، در جریان روند رسیدگی به وضعیت و مراحل درمان وی قرار گرفت.
وی در این رابطه تصریح کرد: براساس گزارش مسؤولین بیمارستان، روند درمان مصدوم ادامه دارد و کادر درمانی با جدیت از همان دقایق ابتدایی حادثه وارد عمل شده اند.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه افزود: به سازمان‌های حمایتی هم دستور قضایی داده شده است که به این خانواده کمک فوری شود.
وی همچنین عنوان داشت: همه خدمات بیمارستانی برای فرد مصدوم، رایگان خواهد بود و باید طول درمان او نیز به صورت کامل طی شود.
صالحی تأکید کرد: آنچه در مورد تخریب محل سکونت این خانم در بندرعباس رخ داده و نوع و شیوه عملکرد مسؤولین و کارکنان شهرداری و نحوه برخورد با آنچه از سوی آنها غیرقانونی خوانده شده است، به طور دقیق در دست بررسی است.وی بیان کرد: کارکنان شهرداری بندرعباس حکم قانونی برای تخریب منزل مسکونی نداشتند و نقض حقوق شهروندی صورت گرفته است.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: با این افراد برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
آیا غیر از حماقت مدیریتی و بلاهت وجدانی در این جملات چیزی می‌بینید؟!
#تخریب_سرپناه یک زن تنها و فرزندش بدون تأمین خانه‌ی مناسب برای آنها از هر منظری که نگاه کنی نه تنهاغیر شرعی و غیر قانونی است بلکه غیر عقلانی و غیر اخلاقی است.
هرکدام از مسؤولان جمهوری اسلامی از صدر تا ذیل بر این مصیبت بمیرند جای ملامت نیست!!
ای کاش از آن مأمور معذور تا آن مقام مسؤول صاحب آن ناله و التماس جانسوز را برای جلوگیری از ویرانی‌ی آشیانه اش را نه خواهر و مادر خود بلکه به جای یک پرنده درمانده تصور می کردند!!
#تخریب_خانه بندر عباس

نظرات

درود بر روحانیت آزاده ، هنوز هم فریادگر عدالت است.

در گفتن حق از هیچ کس جز خداوند نهراسید.

یادش بخیر امام خمینی که می‌فرمود:یک تار موی کوخ نشینان بر تمام کاخ نشینان ترجیح دارد

ای کاش در تخریب ویلاهای غیرقانونی نیز جدی بودند و یا از احداث آنها دربستر رودخانه ها و بالای کوه ها و کنار مزارع کشاورزی جلوگیری می‌کردند . اما چرا نمی‌کنند ؟! چون مال گردن کلفت هاست.

خانه‌ات آباد اگر خانه‌ی دیگری کنی آباد
خانه‌ات بر باد گر دهی خانه‌ی دیگری برباد

خداوند نبخشد کسانی را که جلو مسکن مهر را گرفتند و نگذاشتند محروان صاحب خانه شوند.

مسکن مشکل عمده خانواده هاست. مسوولان برای نجات کشور از این بحران انبوه سازی را حمایت کند.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.