محمد پیامبر حکمت و رحمت است، جاهلان بخود آیید!

محکومیت رییس جمهور فرانسه در جسارت به ساحت نبوی صلی الله علیه و آله
بسم‌الله الرحمن‌ الرحیم
و ما ارسلناک‌ الّا رحمة للعالمین
آنکه با ابراهیم مخالفت و مقابله کرد نمرود بود، همان‌که فهم نمی‌کرد حقیقت اماته و احیاء چیست و میراندن و زنده مردن در فاصله‌ی بین کشتن یک بی‌گناه و رها ساختن یک مجرم معنا می‌کرد. همان که خداوندی خدای را در طلوع و غروب روزانه‌ی خورشید درک نمی‌کرد و بزرگی او را نمی‌ستود تا به پشه‌ی حقیر جان خود سپرد.
آنکه با موسی به ستیزه برخاست فرعون بود، همان‌که انا ربکم الاعلی سر‌می‌داد اما برای شناختن ربّ بی همتای موسی می‌خواست از برج و باروی خود ساخته‌ش بالا رود تا خدای ببیند . غافل از این‌که حتی نمی‌تواند س به ابرها بساید و دست به ستارگان برساند!
آنکه با عیسی جدال می‌کرد قیصر بود که با احبار و رهبان یهود ساخته بود تا آنها به او مشروعیت بخشند و این نیز دکان زر و سیم آنها را در قبال دین فروشی رونق افزا باشد، بی‌آنکه بفهمد عیسی هم معبد کاهنان را به تسخیر در‌می‌آورد و هم قیصر را به بند خواهد کشید.
اما محمد صلی‌الله علیه و آله خلاصه و خاتم همه‌ی انبیاء الهی است که با نمرود و فرعون و قیصر از یک سو، و قارون و هامان و کاهنان در سوی دیگر در تمام زمان‌ها مقابله می‌کند. او با معجزه‌ی خود نه تنها با بت و بتکده‌ی عرب جاهلی، بت سازان و بت بانان و کلید داران خزانه‌ی شعر و شراب و شمشیر، تعصب و خشونت و دختر کشی دیروز بوسفیانی به مقابله بر‌می‌خیزد بلکه مشعل پر فروغ هدایت او در تمام عصر ها و در میان تمام نسل‌ها با روشنگری و هدایت افزونی، استثمار و استعمار انسان، بت سازی‌های ذهنی، نسل کشی‌های حرفه‌ای و زنده به‌گور ساختن‌های مدرن و به اسارت کشیدن جسم و جان و معنویت و معصومیت زن در غرب و شرق عالم رارسواذو افشا خواهد ساخت.
امروز تمام آن دشمنی‌های به‌هم انباشته‌ی تاریخ مقابله‌ی پیامبران و طاغوت‌ها و خیر و شرّ، در برابر رسول زیبایی‌ها و مهربانی‌ها و فراخوان هدایت او با هزار و یک حیله خیمه برافراشته‌اند. نسبت های کاهن و ساحر و مجنونِ فاجران و جاهلانِ دیروز که گاه به شعر و ترانه بر‌زبان سبک عقلان و گاه به شمشیر ناجوانمردان و گاه به پول و خیانت سنگر گرفته در حصار دین ظاهر می‌شد، امروز همان‌ها، همان نسبت‌ها را در پوشش رمان و ترانه و کاریکاتور در هیأت نشریه و مجله و یا بااجیرسازی چهره‌های خشن و عبوس و آدمکش باز آفرینی می‌کنند.
آنچه این وقاحت را بیشترو دردناک‌تر می‌کند، صحنه‌گردانی آدمکانی همچون آقای مکرون است که در قبای سیاست و دفاع از آزادی بیان، به همه‌ی آرمان‌های اصیل انسانی اهانت می‌کند و چون خود حماقت دارد انتظار می‌برد دیگران نیز سخن احمقانه‌ی او را در دفاع از آزادی و حقوق بشر و مقابله با تروریسم بپذیرند! همو که بیش از یک سال است نتوانسته به مطالبات مردمی توده‌های محروم کشور خود پاسخ بدهد. همو که کشورش با سابقه‌ی استعماری در دور و نزدیک اروپا، افریقا و آسیا پرونده‌ی سنگینی از جنایت، آدمکشی و غارتگری دارد و حتی نسل‌های آینده از ملتهای درد کشیده از ویتنام تا افریقا و جنگهای داخلی اروپا و فرانسه آن را فراموش نکرده و نمی‌کنند.اینان به پیامبر رحمت جسارت می‌کنند، خاک بر دهانتان باد !

مه فشاند نور و سگ عو عو کند
هر کسی بر طینت خود می‌تند
چون تو خفاشان بسی بینند خواب
کاین جهان ماند یتیم از آفتاب
کی شود دریا ز پوز سگ نجس
کی شود خورشید از پف منطمس
شمع حق را پف کنی تو ای عجوز
هم تو سوزی هم سرت ای گنده‌پوز
هر که بر شمع خدا آرد پف او
شمع کی میرد بسوزد پوز او
در شب مهتاب مه را بر سماک
از سگان و عوعو وی چه باک
بانگ سگ هرگز رسد در گوش ماه؟
خاصه ماهی کو بود خاص اله
ای بریده آن لب و حلق و دهان
که کند تف سوی ماه آسمان
مصطفی مه می‌شکافد نیمه شب
ژاژ می‌خاید ز کینه بو لهب
آن مسیحا مرده زنده می‌کند
آن جهود از خشم سبلت می‌کند
امت اسلامی یقینا این اهانت‌ها و درشت‌گویی‌ها را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت و قافله‌ی هدایت بشری توقف نخواهد کرد. دور نیست که این سیاستمداران کج‌اندیشه و حقیر که منتهای اندیشه‌ی آنان ، قدرت و شهوت و ثروت است در همان سرزمین‌خویش، محکوم دست عدالت و انسانیت و معنویت الهی شوند و آنکه پیروز میدان است ، خدا و پیام آوران آسمانی اوست.
ما ضمن محکوم کردن اقدام بیشرمانه‌یرییس جمهور فرانسه، آقای مکرون،در جسارت به ساحت نورانی نبوی، بی‌پهناترین عشق خود را به پیشگاه محمدمصطفی صلی‌الله علیه و آله تقدیم می‌داریم و همراه با مسلمانان جهان آمادگی خود را در دفاع از حریم آن وجود قدسی به بذل مال وجان اعلام می‌داریم . از دولت‌های اسلامی انتظار می‌رود به وظیفه‌ی خود در صیانت از حیثیت و شرافت اسلامی خود قیام کنند . از همه‌‌ی اصحاب فرهنگ و رسانه، علماء و روشنفکران و صاحبان قلم و اندیشه توقع داریم در قبال این جهالت و غرض‌‌ورزی نامیمون ، با صدای بلند اعلام کنند: محمد پیامبر حکمت و رحمت است ، جاهلان بخود آیید!
محی‌الدین بهرام محمدیان
مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت
۵/آبان/۱۳۹۹

نظرات

محمد عشق اولین و آخرین ماست، کور شود آنکه نتواند دید.

خفاش چشم دیدن آفتاب را ندارد!
تقصیر محمد چیست که آفتاب عالمتاب زندگی بشری است؟

میلاد نورانی رسول مهربانی محمد مصطفی مبارک باد
عشق ما با پیامبرمان ابدی است.

فرانسه در دام صهیونیسم افتاده و در زمین منافع اسرائیل بازی می‌کند اما مسلمانان او را پشیمان و دست او را از لبنان نیز قطع خواهند کرد. دوره ارباب رعیتی تمام شده است.

پیامبر اسلام بشارت دهنده رحمت الهی و تکمیل کننده مکارم انسانی است، کسانی با او مخالفت می‌کنند که هیچ بهره ای از انسانیت و شرافت نبرده است.

محمد عشق جاویدان بشریت است.چون او انسان کامل برای تمام تاریخ انسانی است.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.