ارتحال عالم ربانی، مربی دلسوز آیةالله ابراهیم امینی رحمةالله علیه

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
اذا مات العالم الفقیه فقد ثلم فی الاسلام ثلمة لا‌یسدّها شیئ
ارتحال عالم ربانی، مربی دلسوز، فقیه مجاهد مرحوم مغفور حضرت آیةالله حاج شیخ ابراهیم امینی نجف‌آبادی رضوان الله تعالی موجب تأثر و تأسف سنگین شد.
آن عالم متعهد و روحانی زمان‌شناس حق بزرگی بر عهده‌ی هم سن و سالهای من و در دهه‌ی پنجاه دارد. کتابهایی همچون «همه باید بدانند»، «دادگستر جهان»، «آموزش دین» و کتابهای تربیتی آن بزرگوار در آموختن مبانی اعتقادی و راه و رسم زندگی در میان ما بسیار مؤثر و مفید بودند. احساس علاقه و تعهد ایشان نسبت به نسل جوان و دستگاه تعلیم و تربیت در مسؤولیتهای حرفه‌ای نیز برای شخص من درس‌آموز بود. کتابهایی که در موضوع ازدواج و خانواده به درخواست ما در انجمن اولیاء و مربیان بی هیچ منّت و مزدی به رشته تحریر درآورد و یا در موضوع کتابهای درسی علاوه بر نگارش، متواضعانه طرف مشورت کارشناسان دفتر تألیف قرار می‌گرفت، ارادت و دلبستگی ما را به ایشان مضاعف می‌ساخت. امروز این رفتن و هجرت برای سخت و دلتنگ کننده است. رحمه‌الله تعالی و حشره الله مع موالیه الکرام و جعل الجنةمسکنه.
اینجانب به نوبه‌‌ی خود رحلت این روحانی خدوم و مردمی را که در سنگرهای مختلف نظام جمهوری اسلامی از مجلس خبرگان تا مجمع تشخیص مصلحت نظام، از سنگر جمعه و جماعت تا مدرس و منبر خالصانه چون سربازی وفادار و فداکار خدمت و تلاش کرد، به پیشگاه حضرت حجت ارواحنا لتراب مقدمه الفدا، حوزه های علمیه، مرجع عظام تقلید و رهبری معظم انقلاب دامت برکاتهم و همه‌ی دوستداران ایشان، مخصوصاً مردم شریف قم و به ویژه بیت معظم آن مرحوم تسلیت عرض می‌کنم. از درگاه خداوندی مسألت می‌دارم حال که روح آن بزرگوار را در ماه رحمت و ضیافت خود به ندای یا ایتهاالنفس المطمئنه فراخوان ارجعی الی ربک داده است با اذن ادخلی فی جنتی میزبان آن روح پاک باشد. إنّه هو الغفور الرحیم
محی‌الدین محمدیان
اول رمضان‌المبارک ۱۴۴۱
ششم اردیبهشت۱۳۹۹

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.