تسلیت شهادت آتش نشانان ققنوس نشان

بسم الله الرحمن الرحیم
إنّا لله و إنّا الیه راجعون

فاجعه ی آتش سوزی ساختمان تجاری پلاسکوی تهران، بسیار تأسف برانگیز بود. اما آنچه علاوه بر خسارات مادی و تخریب کامل برج قدیمی موجب تأثّر شده است مصدوم شدن تعدادی از هموطنان به ویژه آتش نشانان شجاع و ایثارگری است که افرادی از آنها با انفجار و فرو ریختن ساختمان زیر آوارهای سنگین محبوس شده اند. برخی از خبرها حکایت از شهادت چندین نفر از آتش نشانان دارد. ضمن آرزوی صحت و عافیت مصدومان، شهادت آتش نشانان شهید را به بازماندگان و دیگر همکاران و همسنگران وظیفه شناس و غیرتمند آنان تسلیت می گوییم، ملت شریف ایران بر چنین فرزندان عاشق خدمت خویش می بالد، آنان که همچون ققنوس خود را به آتش می زنند تا فداکارانه جان همنوعان خویش را نجات دهند.
متضرعانه به همراه ملت حق شناس، از درگاه حضرت ربوبی، رحمت و غفران واسعه برای این شهیدان فداکار و صبر و اجر برای خانواده های داغدیده مسألت می نماییم.
همچنین از همه ی نیروهای امدادگر، انتظامی و کادر درمان و پزشکی حاضر در صحنه ی عملیات امداد و نجات صمیمانه سپاسگزاری می کنیم و برایشان از درگاه خداوند متعال سلامت وعزت و سربلندی آرزو می کنیم.

انّه سمیع الدٰعا
محی الدین محمدیان
١٣٩٥/١٠/٣٠

نظرات

ما از دیروز داریم گریه می کنیم خدا خودش کمک کنه خیلی برای آتش نشانهای زیر آوار ناراحتیم

شجاعت و فداکاری های آتش نشانان مایه ی افتخار و مباهات است و ایثار و شهامت آنان نشانه ی اوج وجدان کاری و عشق به خدمت و ملت، اما شهادت و گرفتار آمدن آنها در زیر آوار و میان آتش دلها را کباب و خاطر تک تک ایرانیان را آزرده کرده است، خداوند به بازماندگان و خانواده هایشان صبر و شکیبایی عنایت کند.
اما این سؤال باقی است، آیا صاحبان مجتمع پلاسکو نمی توانستند با پرهیز از ندانم کاری ها و احترام به قانون و رعایت مسایل امنیتی و دقت در مقاوم سازی بنای کهنه جلوی این فاجعه را بگیرند؟!!!!

با عرض تسلیت به شما و همه ی ملت ایران، به ویژه مقام معظم رهبری که حزن و اندوه در پیام ایشان موج می زند.
ای کاش در کتابهای درسی به این موضوع پرداخته شود، هم یاد قهرمانان زنده بماند و هم مایه ی عبرت آیندگان شود.

مصیبت بسیار بزرگ است، دل ها را مملو از غم و اندوه کرده است، پیش از همه تسلیت گوی قلب آکنده از غم و غصه ی امام زمان علیه السلام هستیم.
آجرک الله یا صاحب الزمان

با عرض تسلیت به ملت شریف ایران مخصوصا خانواده های مصیبت دیده ی آتش نشانان جان بر کف
انشاالله خداوند به همه ی جان باختگان این حادثه اجر شهیدان را مرحمت کند و شهدای آتش نشان را با مولایشان سیدالشهدا محشور فرماید. آمین

زیر خاکستر تردید، دلی روشن بود
رویدادی که پیامش تب و آشفتن بود
آتش آوار شد و سقف غزل در چشمم...
دفتر شعری از اندوه زمین در من بود

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
1 + 3 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.