اقناع ذهنی، آرام شدن قلب انسان و اصلاح شدن عمل را از شاخص های کار فرهنگی است+ویدئو

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، حجت الاسلام والمسلمین محی الدین بهرام محمدیان مشاور ستاد اقامه نماز در امور برنامه ریزی و نسل نو، در جمع کارشناسان فرهنگی و روابط عمومی ستاد، سخنانی پیرامون نحوه اجرای آموزشی و راهکاری تثبیت برنامه های فرهنگی ایراد کرد.

حجت الاسلام محمدیان با اشاره به روایات، لازمه تضمین اجرا شدن کار فرهنگی، شناخت وضعیت موجود و وضعیت فکری و اجتماعی، شناسایی نقاط ضعف و قوت، کاستی ها و آسیب ها می باشد.

مشاور ستاد اقامه نماز در امور برنامه ریزی و نسل نو، شناخت اولویت ها را در این مسیر ضروری عنوان کرد و افزود: از مهمترین اولویت های کار آموزشی و فرهنگی، نسل نو هستند که نسبت به آموزش کودکان و نوجوانان باید سبقت گرفت.

وی در ادامه تصریح کرد: فرزندان را برای فردا تربیت کنید تا در آینده حس مسئولیت پذیری در آنها شکوفا شود و با پدیده های جدید آشنا شوند.

محمدیان استفاده از روشها و مدلهای آموزشی نوین را ضروری خواند و گفت: بعضی از روشها نیازمند بازنگری دارد و این تغییر در بنیان و اسکلت آن باید نمایان باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: نتیجه مطلوب زمانی دیده خواهد شد که شناخت ویژگی های نسل نو و شناخت کامل مخاطب هدف در گروه های سنی مختلف حاصل شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان در پایان، اقناع ذهنی، آرام شدن قلب انسان و اصلاح شدن عمل را از شاخص های کار فرهنگی عنوان کرد و گفت: در کار فرهنگی باید به نحوی عمل شود که مخاطب خودش کار خود را انجام دهد و تولید کننده باشد.

تاریخ خبر: 
سه شنبه, 26 مهر, 1401

نظرات

چرا مسوولان فرهنگی ارزیابی دقیق از وضعیت موجود نمی کنند.پژوهشگاه های اجتماعی ،فذهنگی چه وظیفه ای دارند؟

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.