هر جامعه ای برای معلم احترام قائل شود به بلوغ فکری و فرهنگی رسیده است

خبرگزاری شبستان: رئیس بنیاد فقهی تعلیم و تربیت در مراسم تجلیل از معلمان نمونه اظهار کرد: هر جامعه، جمع و گروهی که به معلم احترام بگذارد و برای معلم احترام قائل شود به بلوغ فکری و فرهنگی رسیده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از اراک، حجت الاسلام دکتر محی الدین بهرام محمدیان، رئیس بنیاد فقهی تعلیم و تربیت (۱۶ اردیبهشت) در مراسم سی و چهارمین مراسم بزرگداشت مقام معلم که در سالن اجتماعات کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی رحمه الله استان مرکزی برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم و سالروز شهادت استاد شهید مرتضی گفت: امام خمینی رحمه الله معلمی را شغل انبیا و اولیای الهی دانست و با تمام وجود به این مهم اعتقاد داشت.
 
وی معلمان را هدایتگر، رهایی بخش و روشنایی آفرین در جامعه دانست و افزود: هیچ فردی در جامعه بشری به اندازه معلم اثربخش و اثرگذار و سودمند نیست.
 
این مقام مسئول با اشاره به اینکه آنچه معلم تربیت می کند انسان است، ادامه داد:معلمان ادامه دهنده راه انبیاء و اولیای الهی هستند با تلاش کوشش خود به هدایتگری، ارزش آفرینی و آموزش و پرورش دانش آموزان می پردازند.
 
حجت الاسلام محمدیان با بیان اینکه پربازده ترین سرمایه گذاری در آموزش و پرورش به ویژه در آموزش و پرورش ابتدایی است خاطرنشان کرد: باید در زمینه آموزش و پرورش هر چه بیشتر برای دانش آموزان هزینه شود چرا که این امر آینده نظام اسلامی را می سازد و اساساً چنین هزینه ای سرمایه گذاری است.
 
وی افزود: با توجه به شأن معلمی پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله که خود را مبعوث به تعلیم معرفی کرده است، معلم در نگاه قرآن  یک انسان دلسوز، صبور، پاک و پاکی آفرین است و از جنس خود مردم، در میان مردم و در خدمت مردم است.
 
رئیس سابق سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: هر جامعه، جمع و گروهی که به معلم احترام بگذارد و برای معلم احترام قائل شود به بلوغ فکری و فرهنگی رسیده است.
 
حجت الاسلام محمدیان ادامه داد: کار معلم کار بسیار اساسی و تاثیر گذار است چرا که کتب درسی حداکثر کاری که می کند مفاهیم را تغییر می دهد ولی معلم ناطق است ، او کتاب را به صدا در می آورد و اگر معلم نباشد کتاب به تنهایی کاری نمی تواند بکند.
 
وی ضمن تاکید بر اینکه منزلت اجتماعی معلمان باید بالا برود، گفت: آموزش و پرورش تنها نهادی است که می تواند آبرو و بقاء نظام سیاسی را حفظ کند.
 
این پژوهشگر و صاحب نظر حوزه ی تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش را نهاد نظام ساز، ملت ساز و دولت ساز دانست و افزود: ملت واحد ایرانی، وحدت ملی و انسجام ملی در آموزش و پرورش شکل می گیرد و آموزش و پرورش حفاظت و صیانت از نظام و نام و یاد شهدا و ارزش های انسانی و اسلامی و انقلابی می کند.
 
در این مراسم که با حضور آقا زاده، استاندار استان مرکزی، مدیر کل آموزش و پرورش، جمعی از مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی و معلمان نمونه استانی برگزار شد از یکصد و 50 معلم برتر استانی با اهدا لوح و هدایایی تقدیر شد.

پایان پیام/

کلیدواژه:

تاریخ خبر: 
يكشنبه, 16 ارديبهشت, 1397

نظرات

بنیاد فقهی تعلیم وتربیت کجاست؟ لطفا توضیح دهید.

بنیاد مطالعات فقهی تعلیم و تربیت یک مؤسسه مطالعاتی است که مباحث تعلیم وتربیت از منظهر فقهی و با متدلوژی و روش استنباط فقهی مورد بررسی قرار می دهد و به عبارتی پاسخگوی استفتائات آموزش و تربیتی است.
این مرکز در راستای تولید و تدوین دایرة المعارف تعلیم و تربیت اسلامی شکل گرفت و در ده سال گذشته موفق به انجام مطالعات بنیادین و تدوین سرعنوان های دایرةالمعارف شده است. با توجه به فراغت استاد محمدیان مقرر شده است لجنه مباحثات قم و دفتر انتشار تهران فعال تر از قبل کارهای علمی را پی بگیرند. در ادامه ی این راه به دعای خیر و مساعدتهای علمی همه صاحب نظران عرصه ی تعلیم تربیت به ویژه اساتید حوزه و دانشگاه نیازمندیم.

با سلام و احترام
استاد بزرگوار روز معلم بر شما نیز مبارک باشد ، حضور شما در مراسم بسیار مغتنم بود از فرمایشات شما بسیار بهره بردیم مخصوصاً تعصب شما به آموزش و پرورش و معلمی بسیار برای جمع حاضر در جلسه جالب بود. من مجذوب شخصیت علمی شما بودم ولی در این جلسه نسبت به شخصیت انسانی و حرفه ای شما شیفته شدم. جدا شدن شما از مسؤولیت وزارتی ، شما را از خانواده معلمان جدانکرده است و الان بسیار جدی از آنان و حقوق آنان دفاع می کنید . انشالله هر جا که باشید در خدمت گزاری به ایران و مردم ایران و حتی جهان اسلام موفق باشید. ارادتمند شما عادل کریمی

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
1 + 15 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.