مراسم اعتکاف، فرصت بازسازی معنوی و بازنگری در گذشته ی خویش است

استاد محمدیان در روز پایانی مراسم اعتکاف ضمن گرامی داشت روز ارتحال حضرت زینب کبری سلام الله علیها اظهار کرد: از نگاه اسلام و قرآن حقیقت وجودی زن و مرد با هم تفاوتی ندارد، تفاوتهای طبیعی برای ایفای نقش مکمل انسانی است که به تنهایی ارزش تلقی نمی شود. آنچه موجب تعالی و کمال انسانی است شکوفایی استعداد های درونی و به روزآوری و بهره گیری از ظرفیت درونی و بیرونی است و آنچه بهره مندی انسان را از ظرفیت وجودیش کرامت می بخشد تقوای الهی است.
محمدیان اضافه کرد؛ حضرت زینب سلام الله علیها در فرصت کربلا و عاشورا استعداد باطنی خویش را با تکیه بر عنصر ایمان و تقوا نشان داد و در کمال و بقای نهضت فراگیر حسینی و جهانی سازی آن، نقش اول را ایفا کرد. همراهی با حسین بن علی علیهماالسلام و همدوشی با مردان میدان نینوا و قافله سالاری اسرای کربلا او را تابناک ترین زنان رسالت پیشه ی تاریخ اسلام و تشیع کرده است.
امام مسجد نور خطاب به حاضران مراسم اعتکاف گفت: باید در فرصت اعتکاف و نیایش و نماز و نیاز به آن هدف اساسی و اصلی انسانی و اسلامی خود توجه کرد و به نوسازی معنوی خود پرداخت و در آنچه قصور و یا تقصیری اتفاق افتاده است، به بازنگری و بازآفرینی و بازسازی بپردازد.
امام مسجد نور یاد آور شد: سیزده رجب، نیمه ی رجب، زندگی علی علیه السلام و یا شخصیتی همانند زینب کبری سلام الله علیها باید الهام بخش ما در تشخیص مسؤولیت و انجام وظایف انقلابی و اسلامی باشد. ائمه ی ما علیهم السلام همیشه در بیان حقایق دینی پیشتاز و در اقدام به مصالح امت پیشگام بوده اند و هرگز در اصلاح امور امت چیزی به نام خودخواهی و یا مصلحت شخصی در زندگی آنان دیده نمی شود.

تاریخ خبر: 
دوشنبه, 13 فروردين, 1397

نظرات

خوش به حال اونهایی که موفق به اعتکاف شدند، خداوند از همه شون قبول کند.

از برگزاری مراسم اعتکاف در مسجد نور تشکر می کنم و از سخنرانی ها و تلاوت اساتید بهره مند شدیم ، ممنونیم

ماه ر جب تمام می شود ای کاش مشمول عفو و رحمت و مغفرت خداوند مهربان شده باشیم.
ای مهربان ما را ببخش

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
4 + 1 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.