٢٥ سال سکوت علی علیه السلام برتر از همه ی جهادهای اوست

محمدیان در جمع نمازگزاران و معتکفین مسجد نور با گرامیداشت ماه رجب و فرصت اعتکاف در این ماه شریف اظهار کرد؛ ماه رجب بهار بندگی و آغاز سال نوی عبادی است، اهل معرفت از سکوی رجب پرواز خود را آغاز کرده اند و به مقامات معنوی دست یافته اند. اعتکاف فرصتی برای باز اندیشی و محاسبه ی نفس و استغفار برای جبران گذشته است.
امام مسجد نور با گرامیداشت روز ولادت امیرالمؤمنین علی علیه السلام اظهار کرد: ذکر امیرالمؤمنین عبادت است چرا که نام و یاد علی علیه السلام نشانگر و رهنمون ساز به مقصد الی و بندگی حق است.
دکتر محمدیان ابراز کرد: تمام عمر امیرالمؤمنین در بندگی خداوند متعال و خدمت به اسلام و قرآن و پیامبر سپری شد و جهاد علی در راه صیانت و حفاظت از حریم اسلام و مسلمانان بی نظیر است و ضربت شمشیر او در خندق بر عبادات انس و جن برتری و فضیلت دارد.
استاد محمدیان اضافه کرد، به اعتقاد من ٢٥ سال سکوت علی علیه السلام از ٢٣ سال جهاد و همراهی با پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله برتر است. علی علیه السلام در سالهای سکوت با جهاد نفس جهاد اکبر کرد. برای مصلحت اسلام و امت اسلامی چشم بر حق مسلم خود بست و بی آنکه در سالهای سکوت از مصالح امت کناره گیری کند و یا برای شکست و ناکارآمدی غاصبان حقوق خویش کاری کند آنان را در پیشبرد امور مسلمین کمک و یاری نمود.
امروز ثواب ذکر علی علیه السلام به این است که از رفتار و سلوک او بیاموزیم و آن را در زندگی فردی و اجتماعی بکار ببندیم. شیعه کسی است که امام خود را در عمل مشایعت کند و پای در جای پای او بگذارد. کسانی که دیروز و امروز، از فتنه تا انحراف اگر در ادعای تشیع صادق بودند باید در لحظه ی خطر جمهوری اسلامی و لو بفرض حقانیت خود سکوت می کردند تا مصالح ملت ایران لطمه نبیند. ولی از آنچه مشاهده می شود بعضی جمهوری اسلامی را برای ریاست و سیاست خود می خواهند.
محمدیان ضمن بیان فضایل علی علیه السلام آرزو کرد با تأسی به آن بزرگوار به حیات طیبه، زندگی ی شایسته ای دست یابیم که موجب زینت آن بزرگوار باشیم.

منبع خبر:

تاریخ خبر: 
شنبه, 11 فروردين, 1397

نظرات

علی بن ابی طالب تجسم عینی تقوا و عدالت و الگوی همه ی آزادگان و عدالت پیشگان است ، هرکس ادعای شیعه بودن را دارد باید به علی علیه السلام اقتدا کند.

لا فتی الا علی لا سیف الا ذوالفقار

ای کاش مدیران به جای نظریه های عاریتی مدیریت غربی که بدان نیز اشراف کامل ندارند، با نظریه مدیریتی علی علیه السلام کار می کردند!
مدیران غربزده نه راه رفتن غربی ها را آموخته اند و از مدیریت سنتی خود نیز غافل شده اند! در حالی که اگر مدیر جمهوری اسلامی هستند باید از نظریه مدیریتی علوی بیاموزند و در رفتار با مردم و امانت حکومت از علی (ع) تبعیت کنند.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
2 + 1 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.