دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدیان با آیت‌الله عابدینی

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون وزیر آموزش و پرورش که ظهر امروز در دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: خدای متعال گرایش به دین و پذیرش آن را در وجود همه انسان‌ها قرار داده است و امام رضا (ع) نیز فرمودند اگر مردم شیرینی دین و کلام ما را بچشند دنبال ما حرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه امام علی (ع) درخصوص حکمت فرمودند اگر کسی چیزی از حکمت نصیبش شود برای بدست آوردن بیشتر آن صبر و قرارش را از دست می‌دهد، بیان کرد: اگر با نگاه حکیمانه و معرفتی بین بندگان و خدا ارتباط برقرار کنیم، مردم سراسیمه به سوی حق‌تعالی خواهند شتافت و پرستش و بندگی خدا را در پیش خواهند گرفت.

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه امیرالمؤمنان علی (ع) حکمت مجسم خداوند است، خاطرنشان کرد: حکمت دل‌ها را تکان می‌دهد و انسان را به بالاترین درجات ایمانی می‌رساند. قلب همه انسان‌ها آماده پذیرش حکمت است مگر اینکه به آلودگی، گناه و معصیت دچار شده باشد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ایجاد فضای نوآورانه علمی در آموزش و پرورش را ضروری دانست و عنوان کرد: ساماندهی فضای نوآورانه و انتقال تجربیات موفق در عرصه نوآوری و خلاقیت برای رسیدن به جایگاه بالاتر در فضای آموزش و پرورش بسیار مؤثر خواهد بود و پیشرفت‌های چشم‌گیری را رقم خواهد زد.

وی با بیان اینکه در فضای آموزش و پرورش می‌باید بهترین تولیدات ارائه شود، خاطرنشان کرد: می‌باید بدنه آموزش و پرورش درگیر تولید و نوآوری شود و برای تحقق این هدف ضروری است دانش آموزان و مدیران آموزش و پرورش درگیر این فضا شوند.

آیت‌الله عابدینی اضافه کرد: بحمدالله اهمیت به نظام تفکر در حوزه آموزش و پرورش دیده می‌شود و این مهم بسیار ارزشمند است اما لازم است بیش از پیش به پرورش تفکر و اندیشه در این عرصه توجه شود چرا که نظام تفکر و اندیشه بسیار مورد توجه نظام دین قرار دارد.

تاریخ خبر: 
چهارشنبه, 2 اسفند, 1396

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
3 + 2 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.