محاسبه ی نفس گامی به سوی کمال و نادیده انگاشتن دستاوردهای انقلاب مصداق کفران نعمت است

استاد محمدیان در نشست حلقه ی دانشجویان مسجد نور ضمن اشاره به حماسه حسینی و درسهای ماندگار عاشورا در پاسخ پرسش یکی از حاضران، اظهار کرد خود انتقادی و محاسبه ی نفس گامی در مسیر کمال و زدودن نقایص و جبران کاستی هاست. اما نادیده انگاشتن خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی که نتیجه ی تلاش و همت مردم و جوانان این کشور است مصداق کفران نعمت و ناسپاسی است.

به گزارش نور خبر، آیةالله محمدیان در حلقه ی دانشجویان مسجد نور که به مناسبت ایام عزاداری سالار شهیدان حسین بن علی علیهماالسلام سخن می گفت، اظهار کرد: یکی از درسهای این قیام الهی و انسانی حفظ حرمت انسان واحترام به عزت اوست، عزت انسانها نباید به واسطه ی غرور و افزون‌خواهی افرادی مخدوش شود و ارباب زر و زور برای حفظ و گسترش قدرت خود بر شانه های مردم پا بگذارند و حقوق مسلّم آنان را نادیده بگیرند. امام حسین علیه السلام به ما آموخت زندگی به هر قیمتی مبارک نیست. زندگی با ستمگران و ظالمان مایه ی ننگ و مرگ عزتمندانه مایه ی شرافت و سعادت است.
محمدیان افزود: یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی، استقلال ملی، عزت و اقتدار جهانی و آزادی در اعمال حقوق شخصی و اراده ی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی در چارچوب قوانین مدنی و حقوق اساسی ملت است. انتقاد از کردن از کاستی ها برای جبران آنها یک وظیفه است ولی نادیده گرفتن پیشرفت ها و مصالح ملی، مصداق ناسپاسی است.

منبع خبر:

تاریخ خبر: 
پنجشنبه, 13 مهر, 1396

نظرات

امام حسین علیه السلام فرمودند: انّی لا اری الموت اِلّٰا السٰعادة و الحیاة مع الظالمین الٰا برماً
من مرگ را جز سعادت نمی بینم و زندگی جز ننگ و خواری چیزی بیش نیست.

برای بعضی ها مرغ همسایه غاز است و همه آرزو ها و آمالشان را در اونور آب جستجو می کنند.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
1 + 1 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.