معلم باید «قدر» بیند و در «صدر» نشیند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محی الدین بهرام محمدیان با اشاره به مطلب فوق افزود: معلمان اولی ترین اشخاص برای قدر دیدن و در صدر نشستن هستند، چرا که برای صدر نشینی و اقتدار ایران و فرزندان و آینده سازان آن از جان و دل مایه می گذارند. احترام به معلم، حرمت نهادن به علم و ایثار و فداکاری است

وی تصریح کرد: مرجعیت علمی، فرهنگی و تربیتی معلمان برای جامعه ایرانی پذیرفته شده است و پژوهشهای میدانی نشان می دهد، معلمان معتمد ترین صنف و قشر برای مردم هستند، لذا بایسته است با استفاده از این سرمایه اجتماعی برای ایفاء نقش موثرتر، در عرصه های فرهنگی، تربیتی و آموزشی، شان و منزلت اجتماعی معلمان و فرهنگیان مورد عنایت ملک و ملت باشد.

معاون پژوهشی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: براساس اسناد تحولی باید فضای مناسب برای توسعه مشارکت جامعه فرهیخته فرهنگی به ویژه معلمان در اداره و تدبیر امور مربوط به نهاد آموزش و پرورش فراهم شود. همچنانکه حضور جدی و موثر فرهنگیان در سایر اجزاء دولت و نهادهای حکومتی در طول سالهای انقلاب اسلامی چشم گیر بوده است.

محمدیان خواستار عطف توجه ویژه به جایگاه معلمان بر اساس اسناد بالادستی در برنامه ششم توسعه کشور شد.

کلیدواژه:

تاریخ خبر: 
يكشنبه, 8 شهريور, 1394

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
3 + 3 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.