اقتضای عقلانیت انقلابی تغییر شرایط به نفع اصول مکتب است

نور خبر : نسل امروز انقلاب اسلامی، آگاه تر و مطمئن تر از نسل اولی ها از آرمانهای انقلاب حمایت می کند و با شور و شعور بیشتر راه امام و شهیدان را ادامه خواهد داد.
معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش در مراسم اختتامیه‌ی کانون فرهنگی دانش آموزان مجتمع اسلامی نور اظهار داشت : نسل امروز انقلاب اسلامی آگاه تر و مطمئن تر از نسل اولی ها از آرمانهای انقلاب حمایت می کند و با شور و شعور بیشتر راه امام و شهیدان را ادامه خواهد داد. وی با تأکید به ضرورت دانش افزایی و ارتقاء معارف اسلامی و مدنی در جهت ایفاء تکالیف و استیفاء حقوق خود، یادآور شد نسل آینده ساز کشور باید تعالی و پیشرفت کشور در افق چشم انداز بیست سأله‌ی کشور را در سال ١٤٠٤شمسی از نظر دور ندارند و ضمن مطالبه‌ی دستیابی به آن از مسؤولان، خود نیز از تلاش و کوشش دست برندارند.
آیةالله دکتر محمدیان خطاب به دانش آموزان گفت: شما میراث دار مردان و زنانی هستید که در روزگار نتوانستن با دستان خالی ولی با دلهای آکنده از ایمان انقلابی بزرگ را پدید آوردند و نظام سیاسی و اجتماعی نوینی را برپایه ی مردم سالاری دینی در دهه های اخیر هزاره ی دوم بنیان گذاشتند.
استاد محمدیان اظهار کرد: اقتضای عقلانیت انقلابی تغییر شرایط به نفع اصول مکتب است ، وادادگی سیاسی ، حرکت انفعالی در برابر اراده ی نظام سلطه و کناره گیری و انعزال از میدان های سخت و پر فشار زندگی ، پشت پا زدن به ارزشها و اقدام خلاف مقتضای عقل و مصالح ملی است.
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برنامه ریزان نظام آموزشی و تربیتی، مربیان ومعلمان به ویژه روحانیت و حوزه های علمیه را به تبیین اهداف فرهنگی و سیاسی و اجتماعی انقلاب اسلامی و بازنگری در روشها و ساماندهی جبهه‌ی فرهنگی انقلاب اسلامی با رویکرد تقویت همبستگی ملی و افزایش اعتماد مردم به یکدیگر و نظام، و تقویت نهاد تعلیم و تربیت با مشارکت عمومی فراخواند.

منبع خبر:

تاریخ خبر: 
پنجشنبه, 29 مرداد, 1394

نظرات

آیا عقلانیت انقلابی و نرمش انقلابی مکمل هم هستند؟

نرمش انقلابی یعنی تغییر تاکتیک برای دستیابی به هدف ،اگر هدف مورد تهدید قرار نگیرد قابل قبول است ،ولی اگر از سر راحت طلبی با نام نرمش انقلابی هدف های انقلاب به فراموشی سپرده شود و بهانه ای برای انقلابی های بریده و شرمنده باشد حرکت ضد انقلابی است.

نسل چهارم انقلاب به رهبری و اهداف نظام جمهوری اسلامی ایمان دارد و ما هرگز پشیمان از ادامه ی راه امام و شهیدان نیستیم و همانند پدران و مادران انقلابی خود می گوییم : رهسپاریم با خمینی تا شهادت!

سلام استاد عزیز ،به نظر من برای حفظ و حراست از ارزشهای انقلاب اسلامی باید ادبیات انقلاب را باز آفرینی و توسعه داد و واژگان برخاسته از اندیشه انقلاب اسلامی را باز تعریف و کاربری آنرا عمومی ساخت ،مانند: واژه ی انقلاب ، استکبار ، مستضعف ، عدالت ، کاخ نشین ، کوخ نشین ،وحدت ، ایثار، جهاد ، شهادت ، شورا ، رفع تبعیض و...

به نظر من واژه هایی چون انقلاب، مستضعف، عدالت و مانند آن نیاز به تعریف مجدد ندارند بلکه باید مصادیق آن را گسترش داد، ما با واژه ها و تعاریف مشکلی نداریم مشکل ما در عمل است....

دوست واقع بین ،سلام
من با نظر شما مخالف نیستم ،باید به آنچه در انقلاب شعار دادیم در عرصه ی عمل آنها را محقق کنیم ولی هر عملی نیازمند توسعه و تبیین مبانی نظری آن است مخصوصا این روزها که واژه ها را وارونه معنا می کنند ما باید ادبیات انقلاب اسلامی را با قرائت امام و رهبری دوباره باز خوانی کنیم.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
1 + 1 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.