چرا قمه زدن جائز نیست؟

استاد عزيز سلام عليكم، نظر شما درباره ی قمه زدن چيست؟ و اگر جائز نمي دانيد، چرا؟

باسمه تعالی
سلام علیکم و رحمةالله
اولاً : اقامه ی عزا و سوگواری به امام حسین علیه السلام از بزرگترین مستحبات است و بر آن آثار و برکات فراوان دنیوی و اخروی مترتب است که در جای خود بدان پرداخته شده است.
ثانیاً : إتیان واجبات و انجام امور مستحبه باید آنگونه که شارع مقدس وضع کرده و معصومین علیهم السلام بدان پرداخته اند ، انجام پذیرد.
ثالثا:امور مستحب نباید ضرر به واجبات بزند و یا باارتکاب به فعل حرام همراه شود ویا موهن به اسلام یا مسلمین باشد.
با ملاحظه ی موارد مذکور در حال حاضر قمه زنی ولو به نیت خیر جائز نیست،چرا که در سنت معصومین علیهم السلام چنین نوع عزاداری در روز عاشورا مرسوم نبوده است و حتی در جوامع روائی ما چنین خبری نرسیده است. بله ،شاید برخی به سنت متشرعه متشبث بشوند که در گذشته و یا الان نیز در میان برخی از دوستان اهلِ بیت علیهم السلام قمه زنی به عنوان نمونه ای از عزاداری مرسوم است. با فرض صحت آن ، با توجه به آثار سوء آن که باعث وهن مذهب و شریعت و اهانت به مسلمین می شود ،چنین اقدامی بافرض صحت نیز مصلحت و جائز نیست.والله اعلم
البته می توانید با موتور جستجوی گوگل کلمه ی ASHURA را جستجو کنید با تصاویری مواجه خواهید شد که یقینا با ملاحظه غرض ورزی های دشمنان اسلام ،عرض ما را تأیید خواهید کرد. انشالله در اقامه مأتم حسینی مأجور و موفق باشید.

موضوع:

نظر دهید

1 + 14 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.