... زیارت اربعین نشانه ی مؤمن است.

بسم الله الرحمن الرحیم
در روایتی از امام حسن عسکری علیه السلام نقل شده است که فرمودند:«... مؤمن را چند نشانه است و یکی از آنها زیارت اربعین است.» این روایت در بین علمای ما معروف تر از آن است که بتوان در آن چون و چرا کرد، ولی فهم عمق معنای این روایت و دلالت آن امروز بسیار بهتر و بیشتر از دیروز در فرا چنگ مخاطبان آن قرار دارد. صد البته همان گونه که کلام الهی طاهری و باطنی دارد و در هر بطن از کلام خداوندی بطنی دیگر و راز و رمز دیگری نهفته است و در طول زمان با تدبر راسخان در علم ،اسرار آن آشکار می شود، کلام معصوم نیز برای هر نسل و عصری معنا و مصداق کامل تری دارد. شاید دیروز از این روایت شریف امام عسکری علیه السلام، فهم ما معطوف به یک عمل استحبابی فردی می شد که دل داده ای از شیعیان در مقام سنجش میزان محبت خود و یا بروز عاطفه و مودت خویش به اهلِ بیت علیهم السلام رحل سفر می افکند و عزم زیارت می نمود و سختی راه به تن می خرید و از راهزنان نمی هراسید و طبق ارادت خود رابر سر زیارت حسینی به دست می گرفت تا نشان دهد موّدت اهلِ بیت علیه السلام از یاد ها نمی رود.
اما امروز زیارت اربعین حسینی ، در میان خوف و خطر تبدیل به یک مراسم اجتماعی و خیزش عبادی و سیاسی و نماد و رمز هویتی مسلمانان پیرو و دوستدار اهلِ بیت پیامبر علیهم السلام شده است که هر کس از منزل خویش تا به منزل دوست احرام عشق می بندد و به ندای هل من ناصر او لبیک می گوید و شعار هیهات منَاالذلة را تا بلندای آسمان به اوج می رساند و فریاد ظلم ستیزی و عدالت خواهی و حق خواهی و حق گویی را بر پای پیاده در قافله ای به دست ، به چهار گوش جهان می رساند.
امروز زیارت اربعین نشانه و پرچم اهلِ ایمان است ، اسلام محمدی را از اسلام اموی باز می شناساند. زیارت اربعین نشانه ی ایمان اهلِ ولایت و عدالت است و آنها را از اهلِ تکفیر و بدعت و رکون به ظالم و... ممتاز می کند.
موکب پیادگان زیارت اربعین با فوج انبوه وموج خروشان ، از دور و نزدیک از پنج قاره ی جهان به سوی حرم امامی که جان و مال و خاندان و خانمان خویش را برای عزت و آزادگی و عدالت تقدیم درگاه خداوندی کرد روانه و رهسپارند تا در آن میعادگاه، به وقت شور و شعورپیمان پاکی و وفاداری و صبر و استقامت و جهاد را با مولای خویش تجدید کنند و بگویند که؛ خود را برای حضور در رکاب امام منصور از اهل بیت آماده می کنند تا جهان تشنه به عدالت و صلح را برپایی قسط بر انگیزانند و مهدی فاطمه، از کعبه تا قدس را با براق جاء الحق بپیماید و پرچم " ان الارض یرثها عبادی الصالحون" را به اهتزاز درآورد.
امروز در همین سرزمین عراق، در نزدیکی زائران اربعین حسینی که با معونه ی عشق و اشک گام بر می دارند کسان دیگری نیز جولان می دهند و با صد تعجب و أسف، با پرچم سیاه منقوش به نام "خدا و رسول او "با هر چه نشان از عشق و عقل دارد، سرِ ستیز دارند. نه سرِ ستیز، که با سرنیزه و درفش ، عشق را می درند و عقل را سر می بُرند. آنها به جای رهایی انسان به زنجیر کشیدن و برده گرفتن به پا خاسته اند و به جای آزادی قدس با غاصبان صهیونیست همپیمان شده اند و همانند دوره ی بربریت و جاهلی ، هنده وار،جگر قربانیان خود را به دندان می کشند و زن و کودک و جوان و پیر را به سلاح مدرن و گیوتین وسطایی در مقابل چشمان وحشت زده ی اسیران خویش سر میبرند و با افتخار آن را بر روی امواج ماهواره ای به مردم دنیا نشان می دهند که دین ما و بهره ی دینی ما همین است!!
کدام دین؟! اسلام!
هرگز اسلام چنین جرم و جنایت و فضیحتی را اجازه نداده و امضاء نمی کند. مگر اینکه آن اسلام ، اسلام یزید و ابن زیاد و اسلام اموی باشد. مگر آنکه آن اسلام، اسلام تکفیری وهابی باشد. مگر آنکه آن اسلام، اسلام امریکایی و انگلیسی باشد.
اسلام محمد و علی و حسین، اسلام اهلِ ولایت، اسلام دلباختگان مکتب عاشورا و اربعین، اسلام سِلم و صلح و صفا و مهربانى با خلق خداست. آنچه امروز فرقه گرایان، کریه اندیشان و جنایت پیشگانی همچون القاعده و داعش و النصرة و ... که در سرزمین های اسلامی به کمک بذر و گود امریکایی - انگلیسی و آبیاری سعودی- صهیونیستی مانند قارچهای سمی به سرعت سر در می آورند، متحجران مقدس نما و متهتکان دنیا طلبی هستند که به قبله ی امریکا و اسرائیل نماز می خواندند و از سفره ی شیوخ قارون صفت عرب روزی می خورند.

آری امروز زیارت أربعین، نشانه ی ایمان است، مواظبت کنیم ایمان خود را به ظلم و ریا و خرافه نیالاییم و با اعتصام به حبل المتین الهی - قرآن و عترت- به اشاره ی امیرقافله ی انقلاب اسلامی تا مقصد و مقصود نهائی متحد و یکپارچه دست در دست هم قدم برداریم.

انه ولی التوفیق / أربعین ١٤٣٦
محی الدین محمدیان

نظرات

زیارت همه ی زائران حسینی قبول ! ما که محرومیم ولی دل با قافله ی زائران امام حسین است ، خدایا این مهر و محبت اهلِ بیت را از ما مگیر، عشقم را به خودت و اولیاء خودت روز افزون بفرما، داعش و اربابانش را از صفحه روزگار محو بگردان

تمام دنیا داعش شود باز نمی تواند ذره ای از عشق ما را به امام حسین علیه السلام کم کند، ما با عشق امام حسین زنده ایم ، اسلام با امام حسین گره خورده است ، الاسلام محمدیة الحدوث و حسینیة البقاء

دشمنان اسلام همیشه اینچنین بوده اند وقتی نتوانسته اند بر منطق و دعوت اسلامی غلبه کنند و او را در میدان مبارزه جوان مردانه شکست دهند با مذهب های ساختگی بر علیه مذهب و دین اسلام تلاش کرده اند . چه کسی هست که امروز ندارند داعش و القاعده و طالبان و وهابیت و بهائیت و ... فرقه های دست ساز نظامهای استعماری قدیم و جدید انگلیس و امریکا و .. نیستند.؟! ولی اسلام پیروز است ، چون خداوند بر همه چیز غلبه دارد . ما باید دین خدا را یاری تا خداوند ما را یاری رساند.

استاد گرانقدر ،لطفا هر روز یادداشتی را هرچند کوتاه برای ما بنویسید . وقتی فاصله بین روزنوشتها زیاد می شود استفاده ما از شما کمتر می شود به فکر دانشجویان و شاگردان تان نیز باشید.

کربلا عشق من است و عاشورا روح من است ، من با عاشورا زنده ام و نفس می کشم و به آرزوی زیارت کربلا امید هایم باقی است. حسین رمز آزادگی و ایستادگی در برابر ظلم و جور است.

خوش به حالتان ای زائران حرم حسینی ، کاش ما هم با این تابلو به سمت حرم امام حسین علیه السلام راهنمایی می شدیم از همه شما عاشقان حسینی التماس دعا دارم.

ای خدا چی می شد من هم زائر أربعین امام حسین علیه السلام می شدم،
برمشامم می رسد هر لحظه بوی کربلا/ در دلم ترسم بماند آرزوی کربلا

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
5 + 2 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.