نهم دی ماه روز بصیرت ملی

بسم الله الرحمن الرحیم
آن اخرج قومک من الظلمات الی النور و ذکّر هم بأیام الله إن فی ذلک لآیات لکلّ صبّار شکور(سوره ی إبراهیم آیه ی ٥)
روز های پر حادثه، مهم و اثر گذار در تاریخ انقلاب اسلامی کم نبوده است. اما نهم دی ماه سال هشتاد و هشت را تنها می توان با معدود روزهایی که در تاریخ انقلاب اسلامی نقطه ی عطف شمرده می شوند، مقایسه کرد. مانند پانزدهم خرداد ماه ١٣٤٢، نوزدهم دی و بیست ونهم بهمن ١٣٥٦، و دوازدهم بهمن سال ١٣٥٧ و سی ام تیر ١٣٦٠. روزهای که هر کدام از آنها آیینه ی تمام نمای غیرت دینی، اراده ی ملی، بصیرت و آگاهی ، شجاعت و شهامت ، عشق و علاقه به اسلام و قرآن و برائت و بیزاری از نفاق و بیگانه است.
نهم دی ماه تنها یک اتفاق در برابر یک خطا کاری سیاسی و یا یک اعتراض در برابر یک گروه و تیره ی فکری نبود، بلکه حرکت حماسی مردم در نهم دی ماه یک انتخاب آگاهانه و یک رفراندوم نه با رأی خاموش بلکه با فریاد رسا بود.
به اعتقاد من نهم دی ماه تداوم دوازدهم فروردین ماه ١٣٥٨ بود. نهم دی ماه تجدید عهد با آرمانهای امام راحل رضوان الله تعالی علیه بود. نهم دی ماه بیعت مجدد با خامنه ای تا مرز شهادت بود. امروز که گرد وغبار فتنه خوابیده است ، بهتر می توان أبعاد آن را دید و شناخت. نقش بازیگر آن فتنه و بازی گردان های آن روز به روز روشن تر می شود و اربابان خارجی که از حب ریاست و شهوت قدرت عده ای از حاضران در عرصه ی انقلاب، برای تحقق سیاستهای خود بهره گرفته بودند ، امروز به اعتراف نشسته اند که قیام مردم و حماسه ملی نهم دی ماه آنها را ناکام گذاشت.
البته أصحاب فتنه و انحراف و التقاط با پشتیبانی کسانی که فهم صحیح و دقیقی از اسلام و دکترین سیاسی آن ندارند و رابطه ی مردم و رهبری دینی را در حد ارتباط أعضاء یک حزب با لیدر حزب می دانند، باز هم امیدوار إیجاد یک بلوای اجتماعی هستند. لبخند به بیگانه و درشت خویی و درشت گویی با مردم ، تجلیل از خاصّه و تحقیر عامّة مردم، محرم دانستن نامحرمان و در گوشی سخن گفتن با آنها و نامحرم شمردن آحاد ملت و پاسخگو نبودن به آنها، مجال دادن به پشتیبانان خارجی فتنه برای دیده بوسی و قدر دانی از عمله ی فتنه و ندیدن و نشناختن خطر های در پیش رو نشانه های این جمعیت بی اعتناء به ارزشها و منافع ملی و دینی است.
امروز نواختن بوق و کرنای قبیله ای إصلاح طلبی و أصول گرایی بدون التزام به قواعد أصیل نحله فکری خود ،که باید در ذیل تئوری انقلاب اسلامی به قرائت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه و تبیین رهبری انقلاب اسلامی ، معنا پذیرد، چیزی جز افزون طلبی و زیاده خواهی قبیله گرایانه در راستای منافع بیگانه نیست! چرا که این نوع افزون طلبی و تمامیت خواهی ، وفاق ملی را به جدایی و تفرقه و اعتدال و همبستگی ملی را به ورطه إفراطی گری و گسستگی اجتماعی سوق می دهد.
کسانی که قلبشان برای انقلاب و اسلام و ایران و مردم ایران می تپد، ضرورت دارد اندکی با خود خلوت کنند و به دور از اینکه ضمیمه ی کدام دسته و گروهم، درباره ی تکلیف خود در برابر خداوند اندیشه کنند و از خود بپرسند در شرایطی که همه کفر و شرک در برابر تمامیت جمهوری اسلامی صف آرائی کرده اند، کدام حرکت را انجام دهند و کدام ضربه را به پیکر دشمن بزنند که از عبادت همه انس و جن برتر خواهد بود ؟
نهم دی ماه یاد آور بصیرت ملی مردم ما در برابر أحزاب شرک و کفر داخلی و خارجی بوده است.، ضمن گرامی داشت این خاطره، باید درس آموزی از آن در اطاعت از رهبری نظام جمهوری اسلامی و پشتیبانی از أرکان حاکمیت اسلامی أعم از دولت و مجلس وقوه ی قضائیة و دوام حرکت در مسیر مستقیم انقلاب اسلامی تا دستیابی به پیروزی نهائی را در کانون توجه و اراده و عمل خویش قرار دهیم .

 

نظرات

استاد محمدیان ، من به نوبه خودم از زنده نگه داشتن یاد حماسه ٩ دی از شما تشکر می کنم و یاد آور می شوم که ٩ دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی همانند غدیر خم در تاریخ اسلام است با این تفاوت که این بار بیعت کنندگان بدون هیچ هراسی خود پا پیش گذاشتند و نفاق و کفر را نا امید تر از قبل کردند.

درخواست میکنم مسؤولان فرهنگی و سیاسی حقیقت حماسه نهم دی ماه را تبیین کنند تا مردم به ویژه جوانها از فرایند شکل گیری آن با خبر شوند و بدانند که حرکت خود جوش مردمی برای دفاع ویا رد حزب سیاسی و یا گروه سیاسی نبود ،بلکه حرکتی در مسیر دفاع از ارزشهای دینی مانند عاشورا وکربلاء و دفاع از از انقلاب اسلامی و رهبری نظام بود.

من هر وقت با این جمله امام ره مواجه می شدم که فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا کشور تان آسیب نبیند، نوعی تردید و سوء ظن به من دست می داد که نکند ایشان چون خودشان این مقام را داشتند چنین توصیه ای کرده اند ؟! اما امروز با دیدن شرایط دنیا و کشور های مشابه خودمان به یقین رسیده ام که ولایت فقیه ریسمان محکم الهی است برای حفظ کشور،و إنصافا مردم کشور ما به این حقیقت پی برده اند و از ولایت فقیه تا پای جان دفاع می کنند . امروز می فهمم چرا پیروان فتنه تمام کینه و بغض خود را متوجه ولایت فقیه و اصل نظام جمهوری اسلامی کرده بودند.

سلام وممنون ازاینکه این وب راایجادکردیدتا زمینه تبادل نظر برا ی فرهنگیان ایجاد گردد
آقای دکترمحمدیان میخواستم خواهش کنم خواهش حدود4000فرهنگی دارای مدرک معادل را به وزیر انعکاس بدین تاپیگری
کنند برای ادامه تحصیل ماها که قبول شدیم ...ولی بخاطرناهماهنگی هایی بین وزارت علوم و وزارت آموزش وپرورش مشکلات عدیده ای پیش پای ما
قرار گرفت ...ممنون
لطفا خواهش ما رابه وزیر انعکاس بدین

سلام
ممنون که نظرم رانمایش دادید
تراخدا انعکاس بدید به وزیر محترم مافقط میخواهیم ادامه تحصیل بدیم...این خواهش زیادی نیست
خواهش میکنم به وزیربگید به دادمابرسند

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
8 + 6 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.