تسلیت به مناسبت درگذشت مرحوم حاج اسماعیل وثاقی

انّا لله و انّا الیه راجعون

بلبلی از بوستان آل‌احمد شد خموش
صحن گلزار حسینی داغدار و پر خروش
گشت در گلزار جنّت میهمان بر اهل‌بیت
جرعه‌ی خمّ ولایت را وثاقی خوش بنوش

در ماه صفر‌المظفّر، هنوز اربعین نرسیده، پیرغلام آستان حسینی، شیخ‌المادحین و فخرالذّاکرین، مرحوم حاج اسماعیل وثاقی تبریزی به روضه‌ی رضوان بال و پر گشود و باکیان و عزاداران حسینی، و همسفران مشهد رضوی هیأت موسی‌بن‌جعفر(علیه‌السلام) را در آستانه‌ی اربعین و در پایان ماه صفر تنها جا گذاشت.
از کودکی و نوجوانی، از هیئات تبریز و محله‌ی قره‌آغاج، با سوز و گداز و اشک و آه، با شعر پُر شور و شعور او در مجالس حسینی آشنایی داشتم. هرچند مهاجرت به تهران مرا از مجالس عزاداری ذاکران تبریز دور انداخت؛ امّا نوحه و نوحه‌خوانی او، با اخلاصی که داشت، نوایِ ماندگارِ بر تار و پود اندیشه و احساس من است.

شنیدن خبر درگذشت او در سن 61 سالگی بسیار نابهنگام بود؛ ولی او عاش سعیداً و مات سعیداً.

اینجانب ضمن تسلیت به تمامی هیئات حسینی، هیأتی‌های تبریز، خانواده و فرزندان آن مرحوم، از درگاه خداوندی برای بازماندگان صبر و اجر جزیل و برای آن فقید سعید، رحمت و غفران واسعه‌ی الهی و حضور در کنار مأدبه‌ی حسینی در بهشت مسألت می‌نمایم.

13 صفر‌المظفّر 1435- مطابق با 25 آذر 1392
محی‌الدین محمدیان

نظرات

خداوند رحمت کند حاجی إسماعیل وثاقی مداح مخلص و با دیانتی بود ، خداوند به همه خادمان دستگاه أبا عبدالله الحسین علیه السلام توفیق إخلاص و ثبات قدم عنایت کند و از شما نیز راضی باشد که یاد این پیر غلام را گرامی داشته اید.

کاش می توانستید در مراسم حاجی در تبریز شرکت کنید، در مراسم تشییع بسیاری از ذاکرین أهل بیت علیهم السلام مثل حاج منصور ارضی شرکت کرده بودند ، جای شما خالی بود .

مرحوم حاج إسماعیل وثاقی از ذاکران ومداحان با فضل و دیانت و انقلابی تبریز بود که سوز و شور نوحه هایش دلها راصدا وصیدلی می داد

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
2 + 6 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.