عطر امید و سر فرازی

در آستانه ی ماه شعبان المعظم قرار گرفته‌ایم، فرا رسیدن این ماه مبارک را با همه ی روزهای خوب و زیبای آن که به شمیم و عطر ولایت أولیاء الهی و راهنمایان بشری آغشته است، حضور همگان تبریک می‌گوییم. همچنانکه روزهای آغازین آن مصادف بابرگزاری انتخابات حماسه ساز سیاسی ملت ایران برای انتخاب رئیس یازدهمین دولت جمهوری اسلامی است، به فال نیک گرفته و آرزو میکنیم که این دولت زمینه ساز دولت جهانی اسلام باشد.
شعبان علاوه بر آنکه ماه نیایش و فصل دعا و فرصت آماده شدن برای درک رمضان است،بهار جوانه زدن شکوفه های امید بر شاخسار زندگی بشری است.بشریت رنجور از ظلم و ستم،غارت و تجاوز وخسته و درمانده از بی هویتی و سرگشته از سراب وعده های دروغین ،در نیمه ی این ماه عطر امید را از گل نرگس می گیرد.امیدوار می شود که او خواهد آمد و تمام رنج ها و آلام او را به سرانگشت حکمت و تدبیر مرهم خواهد گذاشت و پرچم عدالت را با قدرت تمام به اهتزاز در می آورد و آیت" و لقد کتبنا فی الزبور من بعد الذکر أن الأرض یرثها عبادی الصالحون" را تجسم عینی می بخشد.
امروز جهان معاصر گرفتار بحران بی هویتی و سرخورده از همه ی وعده های زیبای صاحبان قدرت، مکنت و سیاست است که در میدان عمل دروغ بودن خود را گواهی کرده اند.
بشریت امروز بر سر دو راهی قرار گرفته است، یا اینکه طرحی نو در اندازد و راهی جدید را تجربه کند و یا به همان روش پیشین خود ادامه دهد و تنها شکلها را تغییر دهد.
این توقف و یا اندک تأمل در سر دو راهی انتخاب، فرصت مناسبی است که ارزش مداران و خداباوران می توانند وظیفه ی بیدارگری خود را ایفا کنند و به بشریت امروز، از گم شده ی او سخن بگویند. البته این کار چندان سهل وآسان نیست، عزمی راسخ، چشمانی بصیر و نافذ، زبانی گویا و فصیح و دعوتی متین و پیامبرانه می خواهد تا پرده های شک وتردید را بدرد، آوای دجالی را فرو نشاند أبوجهل شبهه أفکنی را خاموش سازد و با نفس مسیحایی و خلق احمدی فطرت خدا جویی را بیدار سازد. برای نیل به این کار، مطالعه راه و روش و سنت و سیره ی ائمه ی معصومین سلام الله علیهم أجمعین و تحقیق و مطالعه در تجارب گذشتگان و پژوهش و کاوش در نیازهای زمان، وظیفه ی حتمی و بایسته ای است که باید مبلغان، معلمان و مربیان بدان همت گمارند.
نکته ی دیگر، تأکید بر کاربست هر آن چیزی است که در مطالعات به دست می آید و چگونگی کاربست و به تعبیری نحوه ی اتخاذ شیوه های عملی و اجرایی در اصل این دعوت بسیار مؤثر خواهد بود.
در خاتمه ضمن نکوداشت روز پاسدار، روز جانباز، ولادت ائمه ی معصومین حضرت سید الشهداء حسین بن علی، حضرت علی بن الحسین زین العابدین، حضرت ولی عصر أرواحنا فداه و میلاد حضرت أبوالفضل العباس علیهم السلام را به همه ی دوستداران و رهروان طریق ولایت مخصوصا صاحب منصب نیابت و ولایت، مقام معظم رهبری، تبریک و تهنیت می‌گوییم.

٢٩ رجب المرجب١٤٣٤محی الدین بهرام محمدیان

کلیدواژه:

نظرات

آینده ی بشریت آینده ای از صلح وعدالت خواهد بود و آرمانهای أنبیاء الهی به دست موعود محقق خواهد شد.وظیفه ما آماده سازی خود و زمینه سازی برای پذیرش حکومت واحد جهانی بر مبنای دکترین مهدویت می باشد.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
11 + 2 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.