تسلیت به مناسبت درگذشت مرحوم استاد حجةالاسلام‌و‌المسلمین دکتر علی شیخ‌الاسلامی

بسم‌الله الرحمن الرحیم
قوله تعالى‏:‏یَرْفَعِ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنکُمْ وَالَّذِینَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجَاتٍ‏
خبر ناگوار درگذشت استاد فقید جناب حجةالاسلام و المسلمین دکتر علی شیخ‌الاسلامی طاب‌ثراه موجب اندوه و تأثر گردید.

افتخار آشنایی و بهره گیری از خرمن علمی و معنوی آن بزرگوار از سال ۱۳۶۲، از دانشکده‌ی ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران آغاز و در سال‌های متمادی نصیب این کمترین گردید.
او استادی ماندگار در عرصه‌ی ادب فارسی و عرفان اسلامی بود و در تدریس متون رسمی عرفانی چهره‌ای درخشان و در تفسیر قران کریم ید طولایی داشت. ولی بالاتر از همه سلوک‌ اخلاقی و علمی ، شیوه‌ی شاگردپروری و دانش‌گستری، سعه‌ی صدر و صبوری و درایت و تدبیر او در انتظام امور آموزشی و اداری بود که وی را ملجأ و مرجع دانشجو و استاد ، کارکنان و کارمندان ساخته بود و همگان را در گرد شمع وجودش جمع می‌کرد.
رحلت این استاد وارسته و فرزانه را به جامعه‌ی علمی کشور اعم از حوزه و دانشگاه به ویژه همکاران و شاگردان و خاندان علمی و دینی آن عالم ربانی تسلیت عرض می‌کنم.
از درگاه خداوند متعال برای آن استاد گران‌مقدار و آن رحیل وارسته، رحمت و‌غفران بی‌پایان در اعلی علیین و برای بازماندگان از فرزندان و وابستگان صبر جمیل و اجر جزیل مسألت می‌نمایم . انّه حمیدٌ مجیدٌ
۲/شوال‌المکرم/۱۴۴۲
محی‌الدین محمدیان
رییس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت

نظرات

مرحوم دکتر شیخ‌الاسلامی استادی فهیم ، متواضع و دانشمند بود . من چند ترم با ایشان درس داشتم حتی یک دقیقه از وقت کلاس را ضایع نمی‌کرد. خداوند دجوار رحمتش پذیرایش باشد.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
16 + 4 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.