در هیاهوی سیاست، زلزله زدگان کهکیلویه و بویر احمد فراموش نشوند

بسم الله الرحمن الرحیم
وقوع حوادث غیر مترقبه اعم از طبیعی و غیر طبیعی، طبیعت زندگی انسان است و از مواجهه با آن گریزی نیست. گاه در زندگی انسان زلزله و سیل اتفاق می افتد و گاه طوفان و آتش و آتشفشان حیات انسان را تهدید می کند. آنچه مهم است آمادگی روحی و روانی برای پیشگیری، مقابله و یا کاهش دامنه ی بلایا و خسارت آن و مدیریت بحران پس از حادثه است. رفتارهای انسانی در این حوادث و مواجهه با آن جوهر آنان را نشان می دهد.
متأسفانه جغرافیای طبیعی زندگی ما ایرانیان مستعد همه ی این حوادث است و سال و ماهی نیست که یکی از این حوادث در پهنه ی کشور ما روی ندهد و اخیرا وقوع زلزله در یاسوج و سی سخت و برخی از مناطق استان کهکیلویه و بویر احمد موجب خسارت و آسیب دیدگی منازل مسکونی و قطع آب و برق و مصدوم شدن بیش از صد نفر از هموطنان شد.
اولاً خداوند را شکرگزاریم که دامنه ی حادثه گسترده تر از این نبوده است و مصدومان بیشتر به شکل سرپایی مداوا شده اند.
ثانیاً به همه هموطنان آسیب دیده آرزوی بهبود و سلامت کامل آرزومندیم و امیدواریم که صبر و شکیبایی مددکار آنان در تحمل وضعیت سخت پس از زلزله و ایجاد آرامش در میان خانواده ها باشد.
ثالثاً از همه افراد و سازمانها و نهادهای امدادی که با آمادگی در خدمت هموطنان آسیب دیده بوده و هستند صمیمانه سپاسگزاری می کنیم و از آنان و آحاد ملت ایران انتظار می رود در این روزهای پر هیاهوی سیاسی و کشمکش های جناحی مراقبت کنند تا کمک رسانی و ساماندهی وضعیت زلزله زدگان دچار فراموشی نشود. یقینا خدمت رسانی به آسیب دیدگان و ایجاد آرامش در بین آنان به ویژه زنان و کودکان و بازگشایی مدارس موجب شادمانی آنان خواهد بود و حسب فرمایش امام باقرعلیه السلام شادمانی دل مؤمن موجب شادمانی خداوند متعال است. «مَنْ سَرَّ مؤمناً فقد سَرّ الله» هرکس دلی مؤمنی را شاد کند، خداوند را شاد کرده است. انّه شاکرٌ علیمٌ
محی الدین محمدیان
۱۳۹۷/۲/۱۵

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
1 + 0 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.