تبریک به مناسبت روز خبرنگار

به نام خداوند واقع نگار

هفدهم مردادماه فرصتی است برای سپاس و تقدیر از کسانی که با عنوان خبرنگار، چشم ها و گوش ها را از بی خبری می رهانند و با گردش اطلاعات صحیح و سریع، دیگران را برای اتخاذ تصمیم به موقع و مبتنی بر واقعیت مدد می رسانند.

امروز بسیاری از خبرنگاران در صحنه های خطر حاضر می شوند تا چیزی از نگاه دوربین و نگارش قلم آن ها به دور نماند و دیگران را آنچنان در معرض واقعه و حادثه قرار دهند که گویا خود در آنجا حاضرند. این عشق به اطلاع رسانی و آئینه داری از حقیقت گاهی به بهای جان آنان نیز تمام می شود و در سلسله شهدای خبرنگار و جریان اطلاع رسانی، انسان هایی فرهیخته به چشم می خورند که جز به آگاه سازی مردم و انعکاس زندگی خوب یا بد آنان نمی اندیشند.

البته امپراطوری های جریان سازی خبری و بنگاه های سخن پراکنی از دیرباز در صدد تحریف حقایق و تحمیل فجایع و تحمیق افکار عمومی بر می آمدند تا منافع و مصالح نا مشروع خود را گسترش داده و یا آن را صیانت کنند در این بین قدرت های استکباری و امپریالیسم خبری آمریکا و صهیونیست ها گوی سبقت را از همه ربوده اند. اما در این بین کم نیستند انسان های آزاد اندیش و متعهد به سرنوشت انسان ها، که در لابلای خطرات و بلایا، حقایق را منتشر می کنند. آنان که توانستند ولو به اندک از مظلومیت مردم یمن و بحرین، سوریه و عراق و افغانستان بنویسند و یا زندگی زجر آور مردم محروم آفریقا را به گوش جهانیان برسانند و یا صحنه های اعتراض را در جنبش وال استریت به تصویر کشند و یا از داخل سرزمین های اشغالی فلسطین، مظلومیت مردم زیر ستم آن دیار را به گوش عالم برسانند، به مبارزان و مجاهدانی می مانند که خود در میدان عمل، خطر می پذیرند. از منظر دیگر جریان خبرنگاری و اطلاع رسانی اگر به درستی هدایت شود و آلوده به منافع شخصی و شهرت و شهوت نگردد، یقینا یک رکن محکم از حاکمیت مردم و صیانت حریم ملت ها از نفوذ دیکتاتوری خواهد بود و البته قربانیان این میدان نیز اندک نیستند.

اینجانب که خود را در قبیله قلم بدستان حوزه رسانه می بینم، روز خبرنگار را به تک تک همکاران صمیمی خود تبریک می گویم و سربلندی و سرافرازی آنان را در اعتلاء کلمه حق و مقابله با انحراف و کژی و صیانت از آزادی های مدنی و استقلال ملی و استمرار هویت انقلابی و اسلامی آرزو می کنم.

محی الدین محمدیان
16 مرداد ماه 1396

کلیدواژه:

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
2 + 10 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.