انتخابات ریاست جمهوری: میزان رأی ملّت است.

بسم الله الرحمن الرحیم
انتخابات ریاست جمهوری در پیش رو فرصتی مجدد برای تنفس سیاسی ملت ایران و نوبتی دوباره برای اظهار نظر عمومی درباره ی آینده ی مدیریت کلان کشور است. یقینا حضور حداکثری مردم نه تنها نشانگر نوع تمایل سیاسی و گرایش عمومی برای نحوه ی اداره ی امور کشور است بلکه موجب ارتقاء جایگاه کشور در عرصه ی بین المللی و مایه ی تقویت رأی و نظر جمهوری اسلامی در مواجهه با مسائل منطقه ای و جهانی و همچنین سپر امنیتی برای صیانت از آرامش، اقتدار و یکپارچگی سرزمینی ایران سربلند خواهد بود.
آنچه امروز در کشور ضرورت دارد افزایش ضریب تحمل، بردباری و رواداری سیاسی و مراعات اخلاق اجتماعی است. تحریکات بیرونی و بد اخلاقی های درونی نباید سلسله اعصاب اجتماعی را دچار اختلال کند. در این بین نقش صاحبان تریبون و رسانه ها بسیار مهم و مسوولیت گروه های مرجع بسی سنگین است.
تبرّی از تهمت و افتراء، پافشاری بر صداقت و صمیمیت و صیانت از همبستگی ملی لازمه ی یک انتخاب سالم و در تراز نظام اسلامی است. هرگونه هوچیگری، پرو پاکاندای غیر واقعی و مغالطه کاری به سخره گرفتن عقل مردم و رفتاری غیر اسلامی و دون شأن و منش ایرانی است.
بر من و شما لازم است پیش از شعارها به برنامه ها و بیش از ادعا ها به اقدام وعمل و مهمتر از همه به التزام و پایبندی به هویت اسلامی و ایرانی و انقلابی، اتکاء به قدرت ملی و وفاداری به راه امام راحل رضوان الله تعالی علیه و پی سپاری رهبری انقلاب و پیگیری آرمان های شهیدان، نظاره کنیم و آمادگان خدمت به مردم در کسوت ریاست جمهوری را با این سنجه بیازماییم.
همه می دانیم که آثار و برکات جمهوری اسلامی بیشتر از آن است که بتوان شماره کرد و خدمات دولت های پیشین نیز از دفتر خاطرات مردم فراموش نمی شود و مردم ما به کاستی ها و کمبودها نیز با نگاه انصاف می نگرند. ولی مسایل و مشکلات کشور نیز اندک نیست و مردم انتظار دارند مشکلات اقتصادی، اشتغال و مفاسد اجتماعی با برنامه ریزی و تدبیر و مدیریت جهادی در فرصتی نه چندان طولانی حل شود .
نسل جوان و نخبگان جوان همه منتظرند با فراهم شدن فرصت های مناسب بتوانند در چرخه ی مدیریت کشور وارد شوند و سیکل معیوب دیوانسالاری طایفه ای خاطره گو را به نظام مدیریتی تحول گرای آرمان خواه تغییر دهند.
از آحاد ملت شریف ایران انتظار می رود با مدّ نظر قرار دادن مصالح ملی و بابصیرت و دلسوزی با حضور حداکثری خود آینده ی کشور را با رأی مستقل خویش رقم بزنند و امنیت و اقتدار ایران اسلامی را در برابر هر نوع تهدیدی تضمین نمایند. همگان نیز باید بدانند که در نظام مردم سالار دینی "میزان رأی ملّت است" و صندوق های رأی امانت و رأی مردم حق الناس است.
اینجانب وظیفه ی خود می دانم حسب فرموده ی قران کریم "و تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر" خود و همه ی هموطنان را به لبیک گویی به دعوت رهبری معظم انقلاب اسلامی و مشارکت فراگیر در انتخابات دعوت کنم و از درگاه خداوندی سرفرازی و پایداری ایران اسلامی را مسألت نمایم.

إنّه ولیّ المؤمنین و مجیب دعوة الصالحین
بیست و پنجم اردیبهشت ١٣٩٦
محی الدین بهرام محمدیان

نظرات

سلام
حاج آقا فقط نگفتید به چه کسی رأی بدهیم؟

انشاالله به حول و قوه الهی با شناختی که از ملت شریف ایران دارم به کوری چشم دشمنان مخصوصاً امریکا پیش بینی ٤٠ میلیون رای را می کنم.

شرکت در انتخابات استفاده از حق ملی برای تعیین سرنوشت خود و آیندگان است

انتخابات فرصت اظهار نظر مردم و دخالت آنها در تعیین سرنوشت خودشان است و از ارکان نظام مردم سالار دینی است.

فإنّ حزبَ الله هم الغالبون. امام صادق علیه السلام در «انتخاب» بین دو حاکم می فرماید: نگاه کن که مخالفان آیین ما، کدام حاکم را بیشتر دوست دارند، پس او را کنار بگذار، و ببین کدام حاکم بیشتر دشمنانِ دینمان را خشمگین می‌کند، و او را برگزین.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
4 + 6 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.